Ceturtdiena, 14. maijs
Krišjānis, Elfa, Aivita, Elvita
weather-icon
+9° C, vējš 2.38 m/s, D vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Jaunietis no uguns izglābj cilvēku

Svētdienas vakarā Jelgavas ugunsdzēsējs autovadītājs Valdis Ēcis pirms došanās uz izsaukumu Ozolniekos, Spartaka ielā, piezvanīja savam audžudēlam Kasparam Polmanim, lūdzot aizskriet un paskatīties, kā ugunsdzēsējiem labāk degošajai mājai piekļūt. 20 gadu vecais puisis, ierodoties notikuma vietā un saprotot, ka ēkā ir cilvēks, daudz nedomāja – izlauza durvis un cietušo izvilka mājas pagalmā.

«Mājas iedzīvotājs man pateica, ka istabā noteikti esot viņa audžutēvs. Laika domāt nebija – paņēmu bluķi un apmēram 30 reizes triecu to pret ārdurvīm, līdz tās salūza,» notikušo atceras Kaspars, kas studē Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes pirmajā kursā.Ātri, cik vien to ļāva liesmu atblāzma, novērtējis situāciju degošajā mājā, jaunietis piekļuva cietušajam 1951. gadā dzimušajam Egonam un aizvilka viņu līdz ārdurvīm. Kad Kaspars, cietušā audžudēlam piepalīdzot, ēkā palikušo vīrieti jau bija noguldījuši svaigā gaisā, notikuma vietā ieradās arī ugunsdzēsēji.«Mans audžutēvs cietušo apsedza, lai nesalst, vēlāk mēs ar trim ugunsdzēsējiem viņu aiznesām līdz neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnai, kas gaidīja ceļa galā. Tikai tad, kad izglābtais bija nodots mediķu aprūpē, sapratu, ka esmu nosalis – mugurā bija tikai sporta bikses un T krekls –, turklāt dažu minūšu laikā, ko pavadīju mājā, pamatīgi sarijos dūmus,» stāsta Kaspars. Vai iemaņas, kā rīkoties ugunsgrēkā, apguvis no sava audžutēva? Kaspars atbild, ka daudz iemācījies tehnikumā, tajā skaitā – kas jādara ugunsnelaimes laikā. «Notikušais gan nav licis aizdomāties par profesijas maiņu – man patīk tas, ko mācos, tomēr ir labi zināt, ka varētu būt arī ugunsdzēsējs,» smejas jaunietis.Kā informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Jelgavas brigādes komandieris Aldis Feldmanis, ugunsgrēks Ozolniekos izcēlies, neuzmanīgi smēķējot gultā, un izglābtais ir notikušā vaininieks. Šī māja dega arī 2007. gada vasarā, un arī tad ugunsnelaimes iemesls bija tāds pats. Toreiz neviens cilvēks negadījumā necieta. «Es rosināšu pilsētas domei Kasparam par cilvēka glābšanu piešķirt kādu apbalvojumu,» piebilst A.Feldmanis.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.