Pie tā es vēlos piesist veikalus, kuru preču zīmēs ir kropļota latviešu valoda. Daudzi no mums ir redzējuši jau ierastos «Gurki», «Kukuruza» un «Zalie zirnisi».
Pie tā es vēlos piesist veikalus, kuru preču zīmēs ir kropļota latviešu valoda. Daudzi no mums ir redzējuši jau ierastos “Gurki”, “Kukuruza” un “Zalie zirnisi”. Sastopamas arī tādas valodas “pērles” kā “Salati krabu” un “Salati bēšu”, kas izrādās tās pašas bietes vien esam. Jāteic, ka no pēdējā laikā redzētajām mani pārsteidza “Cuka gala kotlete”. Kas tā tāda cuka un no kura gala ir tā kotlete?!
Atceros, ka pirms kāda laika Rīgā bija gadījums, kad pie zooveikala norādē uz ielas bija rakstīts “Sekojiet pediņam”, norādot uz pēdiņām, kas bija uzzīmētas uz asfalta līdz veikala durvīm.
Arī Jelgavā dažādu izkārtņu un cenu zīmju ar kropļotu latviešu valodu netrūkst. Kopīgiem spēkiem mums vajag piespiest cienīt mūsu valodu!
Ar cieņu – Irēna Jelgavā (redakcijas rīcībā ir autores kontaktinformācija)