Mūzikas un mākslas festivāls “Bildes” aicina pašvaldības, pagastu pārvaldes, uzņēmumus, izglītības iestādes, bibliotēkas un nevalstiskās organizācijas piedalīties akcijā “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!”. Atsaucoties uz aicinājumu, šāds pasākums sarīkots arī Krimūnās. Pagasta iedzīvotāji tika mudināti ierasties ar savām pastkastītēm, lai kopīgi tās apgleznotu.
Krimūnu Tautas nama direktore Kristīne Ļaksa stāsta: “Esam ļoti priecīgi, ka mazākā skaitā varam atsākt kaut ko darīt, tāpēc piekritām ierosinājumam piedalīties festivālā “Bildes”. Šī ir iespēja jebkuram pagasta iedzīvotājam, ierodoties un apgleznojot savu pastkastīti, piedalīties gan Krimūnu pasākumā, gan arī valstī rīkotajā festivālā.”
Labie laikapstākļi ļāva radošo darbnīcu organizēt brīvā dabā, līdz ar to tika ievērota divu metru distance un visi nepieciešamie higiēnas noteikumi. Kā apgalvoja pasākuma organizatore: “Viss tiek pielāgots esošajiem un radošajiem apstākļiem.”
Uz Krimūnās rīkotajām aktivitātēm visbiežāk ierodas iedzīvotāji no Krimūnām, Akācijām un citiem tuvākiem ciematiem. “Apmeklētāju skaits ir atkarīgs no pasākuma veida un no tā, kas interesē cilvēku. Uz šo pasākumu, kas ir pirmais pēc karantīnas ierobežojumu samazināšanas, bija pieteikušies deviņi cilvēki,” skaidro Krimūnu Tautas nama direktore.
“Pirmkārt, esam noilgojušies pēc tikšanās, pēc cilvēkiem un notikumiem ārpus mājas,” stāsta akcijas apmeklētāja Kristīne, “otrkārt, ierasties pamudināja kopīgā ideja un atbalsts festivālam “Bildes”, ko varam sniegt, un, treškārt, man pašai patīk radoši darboties un izmēģināt kaut ko jaunu.”
Sanita, kura arī ieradusies uz pastkastīšu apgleznošanu, saka: “Brīnišķīgs pasākums, un man ir prieks, ka Krimūnās notiek visādas aktivitātes. Tas ir apbrīnas vērts, jo citos pagastos tā nav, vismaz neesmu dzirdējusi, ka citur būtu tik daudz un dažādu norišu.”
Vairāki apmeklētāji apgalvo, ka viņus pamudinājušas ierasties Krimūnu pagastā izvietotās afišas, “Facebook” ievietotā informācija, kopā pavadāmais laiks un vēlme atbalstīt savu pagastu. Kā apgalvo Sanita: “Es piedalos visos Krimūnās rīkotajos pasākumos. Esmu taču patriote! Ja es te dzīvoju, tad tas nozīmē, ka ir jāapmeklē.”
Daži akcijas “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!” dalībnieki dalās ar savām idejām, kas ir veltītas kādam cilvēkam vai simbolizē viņiem kaut ko nozīmīgu.
Gunta: “Man uz pastkastītes būs zaķis, jo, pateicoties manam vīram, mūsu ģimene ir ieguvusi iesauku ‘zaķi’. Tas ir saistīts ar laiku, kad viņš devās strādāt par ugunsdzēsēju. Darbā viņš bija pats jaunākais un spēja ātri visu apgūt, līdz ar to sāka strādāt par komandiera vietnieku. Tā kā bija visjaunākais un tik ātri uzlēca šādā amatā, viņu iesauca par zaķi. Tagad jau vairākus gadus esam ‘zaķu’ ģimene, tāpēc arī šāds dizains.”
Kristīne: “Man uz pastkastītes gribējās kaut ko krāsainu, tāpēc biju izdomājusi uzzīmēt mandalu, bet tā īsti nešķita raksturīga latviešiem. Tā kā dzīvojam laukos un apkārt ir dažādi ziedi, radās ideja par ziediem, taču šaubījos par savām spējām uzzīmēt pujeni vai magoni, tāpēc meklēju grafiti. Tad nu arī atradu zīmējumu ar melnu fonu un raibām puķēm, kas ļoti iepatikās un likās atbilstošs.”
Sanita: “Manas mājas sauc “Sudrabi”, un to teritorijā aug liels, vecs ozols, tāpēc uz manas pastkastītes būs māju nosaukums un virs tā – ozola lapas, zīles vai kāds cits šāds motīvs.”
Andija: “Man pūces asociējas ar gudrību, tāpēc ienāca prātā ideja uz savas pastkastītes attēlot šo putnu.”
Festivāla organizatori aicina Latvijas iedzīvotājus kļūt par “Bilžu 2020” neklātienes dalībniekiem un iesūtīt fotogrāfijas ar sevis izveidotajām pastkastītēm, lai rudenī ar plašu pastkastīšu galeriju Latvijas laukos un pilsētās sagaidītu senākā mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” 35 gadu jubileju.
Krimūnās apglezno pastkastītes
00:00
04.06.2020
102