Šā gada labības intervences perioda divos pirmajos mēnešos Lauksaimniecības tirgus intervences aģentūra iepirkusi 37 000 tonnu graudu.
Šā gada labības intervences perioda divos pirmajos mēnešos Lauksaimniecības tirgus intervences aģentūra (LTIA) iepirkusi 37 000 tonnu graudu.
Zemkopības ministrijas Lauksaimniecības nozaru un pārstrādes attīstības departamenta direktores vietnieks Jānis Sietiņsons informē, ka šogad labības intervencē iepirktais graudu apjoms gandrīz sasniedzis visā iepriekšējā intervences periodā iepirkto labības daudzumu, kad tas bija 41 562 tonnas. No divos mēnešos labības intervencē iepirktā graudu apjoma 8000 tonnu jau realizēts. Tātad LTIA noliktavās glabājas 29 000 tonnas divos mēnešos valsts intervencē iepirkto graudu.
Šoruden lauksaimnieku aktivitāte graudu realizācijā valsts intervencē neapšaubāmi esot augstāka nekā iepriekšējos gados. Arī graudu tīrība un kvalitāte šogad bija augstāka, bet lauksaimniekiem nebija nepieciešamības veikt graudu pirmapstrādi.
Lai gan no oktobra intervences iepirkuma cena ir 67 lati par nodoto tonnu labības, tomēr nākamajos intervences mēnešos zemnieku aktivitāte graudu realizēšanā nebūs tik liela, jo daudzi lauksaimnieki, ņemot vērā nepietiekamās graudu uzglabāšanas iespējas, šogad novākto labību jau ir realizējuši. Valsts intervencē graudus varētu piegādāt tie zemnieki, kam ir piemērota vieta, kur graudus uzglabāt.
«Ziņas» jau rakstīja, ka labības intervence ilgs līdz nākamā gada aprīļa beigām. Graudu iepirkuma cena šogad salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem nav mainījusies – par vienu kvalitātes minimālajiem rādītājiem atbilstošu kviešu un rudzu tonnu bez pievienotās vērtības nodokļa līdz šim maksāja 64 latus, oktobrī intervences cena ir 67 lati, bet no novembra līdz nākamā gada 30. aprīlim maksās 70 latu.