Valgundes pagastā līdz šim atradās divas atkritumu izgāztuves – viena Tīreļu ciematā, bet otra turpat Valgundē.
Valgundes pagastā līdz šim atradās divas atkritumu izgāztuves – viena Tīreļu ciematā, bet otra turpat Valgundē. Vides veselības centrs pagastam ieteicis izgāztuvi Tīreļu ciematā likvidēt, jo tā rada piesārņojumu mežam. Pašlaik Tīreļu izgāztuvē notiek rekultivācijas darbi, lai atkritumu izgāztuvi varētu slēgt.
Valgundē nav centralizētas atkritumu savākšanas, bet gan katrs cilvēks pats savus atkritumus nogādā izgāztuvē. Tieši tāpēc ir bažas par to, cik ātri iedzīvotāji pieradīs pie sistēmas, kad pagastā darbosies tikai viena izgāztuve.
Pagasta Padomes priekšsēdētāja Ņina Freiberga informē, ka iedzīvotājiem ir iespēja slēgt līgumus ar Kalnciema pilsētu par atkritumu savākšanu, jo tur darbojas komunālais dienests, kas pilda šīs funkcijas.
Priekšsēdētāja atzīst, ka diemžēl ik pa laikam atkritumi tiek atrasti arī mežmalās, taču tajā ne vienmēr vainojami pagasta iedzīvotāji – Valgundei cauri iet Kalnciema šoseja, pa kuru pārvietojas ļoti daudz mašīnu.