«Ziņas» jau rakstīja, ka aizvadītās nedēļas nogalē metāllūžņu pieņemšanas punkta «Zemgales metāls» darbinieki konstatēja, ka tā teritorijā atrodas divas mīnas.
«Ziņas» jau rakstīja, ka aizvadītās nedēļas nogalē metāllūžņu pieņemšanas punkta «Zemgales metāls» darbinieki konstatēja, ka tā teritorijā atrodas divas mīnas. «Zemgales metāls» prezidents Muradi Čankotadze «Ziņām» pastāstīja, ka 1994. gada oktobrī viņa vadītā firma šo objektu sākusi īrēt un vēlāk nopirkusi. Līdz tam tur atradies «Latvijas metāllūžņi» pieņemšanas punkts. Tajā laikā punktā nodots liels daudzums metāllūžņu, jo katrai iestādei regulāri bijis jānodod noteikts daudzums metāla. PSRS bāzes sūtījušas visu, kas pagadījies pa rokai, un neesot brīnums, ka gadījušās arī šīs mīnas.
Līdz šim «Zemgales metāls» pieņemšanas punktā tika nodots liels daudzums metāllūžņu, tādēļ tika pārstrādāti un pārdoti tikai atvestie lūžņi. Pēdējā laikā metāllūžņus nodod ļoti nelielā daudzumā, tādēļ uzņēmums ķēries klāt arī lūžņiem, kas tur ir atradušies jau pirms 1994. gada. Gatavojot nākamo lūžņu partiju pārstrādei, pieņemšanas punkta darbinieki atrada abas mīnas. «Zemgales metāls» pieņemšanas punktā strādā cilvēki ar pirotehniķa apliecību. Viņi arī pirmie aplūkojuši atradumu, bet tad tikuši izsaukti zemesargi, kas savukārt lūguši atbraukt Jūras spēku pārstāvjiem.
Šis nav pirmais gadījums, kad metāllūžņu pieņemšanas punktā atrod mīnas.
Šodien abas mīnas tiks aizvestas no metāllūžņu pieņemšanas punkta.