Jelgavas rajona Sidrabenes pagastā 10 kilometru rādiusā no Lazdiņu mājām izsludināts divu mēnešu karantīnas laiks, jo novērots, ka ar trakumsērgu slims jenotsuns nonācis saskarē ar mājas suni.
Jelgavas rajona Sidrabenes pagastā 10 kilometru rādiusā no Lazdiņu mājām izsludināts divu mēnešu karantīnas laiks, jo novērots, ka ar trakumsērgu slims jenotsuns nonācis
saskarē ar mājas suni.
Zemgalē šogad konstatēta jau vairāku dzīvnieku saslimšana ar trakumsērgu. Dobeles apkārtnē bijuši četri saslimšanas gadījumi – Krimūnu pagasta Lipstos, Dobelē Ķestermeža rajonā, Vītiņu pagastā un Dobeles pagasta Aizstrautnieku apkaimē, tādēļ tur izsludināti trakumsērgas ierobežojumi un veikti drošības pasākumi.
Šonedēļ ar trakumsērgu slims dzīvnieks konstatēts arī Jelgavas rajona Sidrabenes pagastā. Tā kā teritorija atrodas tuvu Bauskas rajona robežai, Jelgavas Veterinārās pārvaldes vadītājs Roberts Lazdiņš par noteiktajiem ierobežojumiem rakstiski paziņojis Bauskas Veterinārajai pārvaldei.
Lai gan meža dzīvnieki tiek regulāri imunizēti pret trakumsērgu, mežos novietojot vakcīnas, katru mēnesi Jelgavas Veterinārā pārvalde uz trakumsērgu pārbauda vidēji sešus paraugus. Diagnoze ne vienmēr apstiprinās, tomēr Veterinārās pārvaldes vadītājs aicina iedzīvotājus trakumsērgas iespējamībai pievērst pastiprinātu uzmanību. Konstatējot klaiņojošu meža un mājdzīvnieku neadekvātu uzvedību, nenonākt kontaktā ar tiem un nekādā gadījumā neaizskart ar rokām. Par katru gadījumu, kad meža dzīvnieks ienācis sētā vai sakodis mājdzīvnieku, iedzīvotāji lūgti ziņot vietējam veterinārārstam.
Lai no mājdzīvnieka nevajadzētu šķirties, R.Lazdiņš atgādina par vakcinācijas nepieciešamību. Viņš uzsver, ka rajonos, kur pastāv trakumsērgas ierobežojumi, ar inficētu dzīvnieku saskarsmē nonākuši nevakcinētie mājdzīvnieki tiek likvidēti, bet vakcinētie – novēroti. Pilsētās klaiņojošie dzīvnieki tiek pastiprināti izķerti, bet laukos – meža dzīvnieki (jenotsuņi un lapsas) ierobežoti, tos izšaujot. Medības ir aizliegtas, bet suņus un kaķus nedrīkst izvest ārpus ierobežotās vietas.