Ozolnieku novada pašvaldībā izveidota darba grupa daudzbērnu ģimeņu atbalstam, kas tiksies vidēji divas reizes mēnesī, «Ziņām» apstiprināja pašvaldības Sabiedrisko attiecību un informācijas daļas vadītāja Evita Kairiša.
Plānots, ka tikšanās notiks vienreiz darba grupā, otrreiz Sociālo jautājumu komitejas sēdē, lai izstrādātu konkrētus priekšlikumus novada daudzbērnu ģimeņu atbalstam. Darba grupas sastāvā ir deputāti Guntars Akmentiņš, Dina Tauriņa, Ruslans Vrobļevskis un sociālā pedagoģe Ieva Briģe.
Ozolnieku novada Domes deputāte un darba grupas pārstāve D.Tauriņa skaidro: «Līdz šim notikušas divas darba grupas sēdes, kur atbildīgie Domes un pašvaldības pārstāvji izvērtējuši citu pašvaldību pozitīvos piemērus un paveikto, kā arī Labklājības ministrijas pētījumus par Latvijas daudzbērnu ģimeņu situāciju, gūstot padziļinātu priekšstatu par valsts nostādnēm konkrētajā jautājumā.»
Iecerēts, ka darba grupa sniegs ierosinājumus par nepieciešamajiem grozījumiem atsevišķos Ozolnieku novada Domes saistošajos noteikumos un rosinās pilnīgi jaunu noteikumu izstrādi, nosakot daudzbērnu ģimenes statusa iegūšanas kārtību novadā.
«Plānots lūgt pašvaldības deputātus izskatīt iespēju 2015. gadā palielināt pašvaldības sociālās jomas budžeta daļu, paredzot praktisku atbalstu tieši daudzbērnu ģimenēm, piemēram, bezmaksas ēdināšanu izglītības iestādēs vai interešu izglītību par daļēju samaksu,» stāsta D.Trubiņa.
Pašvaldībā atzīst, lai plānotu daudzbērnu ģimeņu atbalsta pasākumus, svarīgi apzināt novada daudzbērnu ģimeņu nepieciešamības, tāpēc viens no pirmajiem uzskatāmajiem darba grupas uzdevumiem būšot izstrādāt aptaujas anketu un jūlijā veikt anketēšanu, noskaidrojot, kāda veida atbalsts būtu vajadzīgs aptaujātajām daudzbērnu ģimenēm. Noskaidrojot iedzīvotāju viedokli, plānots izstrādāt konkrētus atbalsta priekšlikumus izskatīšanai Sociālo jautājumu komitejas sēdē. ◆
Ozolniekos iestājas par daudzbērnu ģimenēm
00:09
27.06.2014
68