Otrdiena, 24. marts
Kazimirs, Izidors
weather-icon
+4° C, vējš 0.45 m/s, R vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Ozolnieku vidusskolas audzēkņi atgriezušies no brauciena uz Zviedriju (FOTO)

No iespaidiem bagāta «Nordplus» mobilitātes projekta brauciena uz Zviedriju atgriezušies desmit Ozolnieku vidusskolas skolēnu un viņu skolotājas. Brauciena laikā iepazītas dažādas kultūras, satikti draugi, ar kuriem jaunieši joprojām uztur kontaktus un kurus ar nepacietību jau maijā vēlas satikt Lietuvā, pēc kuras ceļš vedīs arī uz Grenlandi. Savukārt nākamā gada aprīlī ciemiņus uzņemsim tepat Ozolniekos.

Santa Logina

Izturējuši iekšējo konkursu, kurā angļu valodas skolotājas Alīna Rjabova un Laura Plota pārbaudīja skolēnu valodas prasmes un motivāciju, janvāra beigās uz Zviedriju devās pieci 7.a un pieci 8.b skolēni. Šī bija projekta pirmā daļa, kad ziemeļu pilsētā Arvidsjaurā uz iepazīšanos kopā sabrauca skolēni un viņu pedagogi no četrām valstīm – zviedri pie sevis uzņēma latviešus, lietuviešus un grenlandiešus, kuri projektā pārstāv Dāniju.

«Man tā bija pirmā dalība projektā un pirmais brauciens, tāpēc tie ir jauni iespaidi un jauna pieredze. Noteikti ieguvums ir tas, ka iepazinām citas kultūras, jo viens no projekta mērķiem ir ceļot un iepazīt ziemeļvalstu un Baltijas valstu kultūru un mentalitāti. Bija arī daudz pārsteidzošu faktu, kas mums šķita prātam neaptverami. Piemēram, grenlandiešu skolēni stāstīja, kā viņu radinieki medī vaļus un kā viņi paši medī roņus, dīrā ādas. Par zviedriem varam teikt, ka viņi ir ļoti draudzīgi, viesmīlīgi, smaidīgi un atsaucīgi,» stāsta A.Rjabova. Arī jaunieši novērojuši zviedru draudzīgumu.


Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 11. februāra, «Zemgales Ziņās»

Foto: Raitis Puriņš un no personīgā albuma

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.