Labklājības ministrija vērš uzmanību, ka vēl līdz 2017. gada pirmajiem mēnešiem 114 Latvijas pašvaldību sociālajos dienestos turpinās pieteikšanās, lai bērni ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem ir noteikta invaliditāte, varētu saņemt nepieciešamo sociālo rehabilitāciju. Katram bērnam no 2017. līdz 2022. gadam paredzēta iespēja bez maksas apmeklēt līdz pat četrus dažādus speciālistus, katru līdz desmit reizēm. Savukārt bērna likumiskie pārstāvji vai audžuģimenes šajā laikā bez maksas varēs apmeklēt līdz diviem dažādiem speciālistiem.
«Sociālā rehabilitācija ir pasākumu kopums, kas palīdz bērnam sadzīvot ar saviem veselības traucējumiem, tikt galā ar ikdienu un mācīties dzīvot sabiedrībā. Sociālo rehabilitāciju veic tādi speciālisti kā, piemēram, psihologs, logopēds, reitterapeits, hidroterapeits. Tāpat būtisks ir arī atbalsts vecākiem, piemēram, psihologa vai rehabilitologa pakalpojumi, fizioterapija, izglītojošās atbalsta grupas,» pieteikties iedrošina LM pārstāve Inita Kabanova.
Bezmaksas pakalpojumi būs pieejami 114 pašvaldībās, kas piedalās deinstitucionalizācijas (DI) procesā, tostarp Jelgavā un Jelgavas novadā. Ar ES fondu finansējuma atbalstu tuvāko gadu laikā šīs pašvaldības varēs radīt plašu pakalpojumu klāstu, lai bērni, kuri patlaban dzīvo sociālās aprūpes centros, varētu augt ģimeniskā vidē un bērni ar funkcionāliem traucējumiem saņemt sociālo rehabilitāciju savā pašvaldībā, vīziju ieskicē ministrija.
Pagarina pieteikšanos rehabilitācijai
00:00
15.12.2016
25