Trešdiena, 10. decembris
Guna, Judīte
weather-icon
+4° C, vējš 0.45 m/s, ZR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Par kukuļņemšanu piecarpus gadu cietumsods

Četrus gadus pēc pieķeršanas kukuļošanā tiesas priekšā stājušies divi jelgavnieki. Bijušajam Aizsardzības ministrijas (AM) Aizsardzības īpašumu valsts aģentūras direktoram Valdim Pavliņam Rīgas apgabaltiesa piesprieda piecu gadu un sešu mēnešu cietumsodu, bet bijušajam kafejnīcas «Silva» saimniekam Rihardam Blūmanim – psihiskas kaites piespiedu ārstēšanu.

Saskaņā ar apsūdzības rakstā teikto 20 tūkstošu latu kukuli toreizējais SIA «Vigo BK» īpašnieks R.Blūmanis Aizsardzības īpašumu valsts aģentūras direktoram V.Pavliņam 2007. gada 14. janvārī nodeva, lai kļūtu par kāda iepirkuma uzvarētāju. Konkursa kārtībā aģentūra meklēja firmu, kas labos jumtu kādai Nacionālo bruņoto spēku noliktavai Vagonu ielā Rīgā.Remonts valstij izmaksāja vairāk nekā 90 tūkstošus latu, no tiem nepilna trešdaļa ir valstij nodarītie zaudējumi 28 tūkstošu latu apmērā.Kā «Ziņām» stāsta Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurore Velta Zaļūksne, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki uz pēdām V.Pavliņam tika jau pēc tam, kad viņš no R.Blūmaņa bija saņēmis kukuli. «Viņu aizturēja Jelgavas tirgū. Pavliņš mēģināja bēgt, vairākas reizes paklupa, līdz pēdējā kritiena vietā tika aizturēts. Tajā vietā arī tika atrasti 20 tūkstoši latu,» apsūdzības tekstu atstāsta V.Zaļūksne. V.Pavliņu viņa apsūdzēja kukuļņemšanā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā, savukārt R.Blūmanim tika inkriminēta kukuļdošana un krāpšana lielos apmēros. Samaksājis valstij 28 tūkstošu latu drošības naudu, V.Pavliņš aizvien bauda brīvību. Aiz restēm viņam būs jāsēžas tikai tad, kad to lems arī augstākās tiesu instances. Prokurore tiesai prasīja, lai viņam piespriež sešus gadus cietumā, taču arī ar piecarpus gadiem ir apmierināta. Viņa gan pārliecināta, ka lēmums tiks pārsūdzēts. V.Pavliņam noteikta arī mantas konfiskācija un aizliegums divus gadus ieņemt vadošus amatus valsts dienestā.Savukārt R.Blūmaņa kriminālvajāšana tikusi izbeigta, jo psihiatrijas eksperti pirms diviem gadiem viņu atzina par psihiski slimu. Nozieguma izdarīšanas brīdī viņš neesot spējis saprast, ko dara. Tiesa R.Blūmanim noteica piespiedu ārstēšanos ambulatori. «Ziņām» viņš nekādus komentārus saistībā ar šo lietu sniegt nevēlējās.Pilnu spriedumu tiesa pasludinās 4. janvārī.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.