Sestdiena, 14. marts
Matilde, Ulrika
weather-icon
+12° C, vējš 0.45 m/s, DA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Parastais un vienreizējais dabā

Līdz 15. aprīlim Dobeles novadpētniecības muzejā skatāma Jelgavas Mākslinieku biedrības biedres Annas Kaltiginas darbu izstāde «It kā parastais». 
Māksliniece izstādes anotācijā raksta:
«Parastais, pierastais dabā, bet, ja skatās ar atvērtu sirdi – brīnišķīgais un vienreizējais. Es meklēju noskaņas, krāsu harmoniju.»Pēdējo reizi A.Kaltigina Dobelē ar izstādi viesojās 2010. gadā, kad blakus viņai savus darbu eksponēja arī viņas vīrs fotogrāfs Andijs Kaltigins. Māksliniecei aizritējušie gadi ir bijuši ļoti darbīgi: viņa piedalījusies tuvāk un tālāk rīkotos plenēros. Tur gleznotās ainavas tagad atradušas vietu izstādē. Skatītājs izstādē sastop gan Zaļeniekos tapušo ezera un senāku ēku fiksējumu, gan Augstkalnē iemūžināto Svētes upi, gan arī pagājušajā gadā uz audekla pārnesto Saldus baznīcas un no kalna tverto pilsētas kopskatu. Kādā darba redzams arī Valdekas parks.
Ainavās A.Kaltigina cenšas krāsās notvert to noskaņu, kas atbalsojusies viņā pašā, ieraugot gleznošanas vērto motīvu. Krāsas ir maigas, pat liegas un allaž harmoniskas. Viņa tver skaisto dabā un ar to iekaro skatītāju sirdis.
Uz Dobeli A.Kaltigina aizvedusi arī vairākus gleznojumus uz zīda. 

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.