Jelgavniekiem ir pārsteidzoši labi zobi un kvalitatīvas plombas, secinājusi Rīgas stomatoloģe, pie kuras vakar akcijas laikā interesenti bez maksas varēja pārbaudīt zobu emalju.
Jelgavniekiem ir pārsteidzoši labi zobi un kvalitatīvas plombas, secinājusi Rīgas stomatoloģe, pie kuras vakar akcijas laikā interesenti bez maksas varēja pārbaudīt zobu emalju.
Zobu emaljas promineralizācijas programmas ietvaros Mutes veselības centrs sadarbībā ar “Blendamed” Latvijā uzsācis kampaņu, kuras laikā iedzīvotājiem tiek pārbaudīta zobu emalja. Vakar akcija notika Jelgavā Valsts ģimnāzijā. Stomatoloģe Indra Albertiņa “Ziņām” atzīst, ka jelgavniekiem, salīdzinot ar Rīgas iedzīvotājiem, ir labi zobi.
Ārste stāsta, ka akcijas mērķis ir izpētīt, kāds ir Latvijas iedzīvotāju zobu emaljas stāvoklis, jo tas ir galvenais ierocis cīņa ar kariesu. I.Albertiņa norāda, ka apmēram 90 procentiem mūsu valsts iedzīvotāju ir kariess. Nepietiekami kopjot zobus un uzturā lietojot neveselīgu pārtiku, zobu emaljā rodas mazas mikroplaisiņas, tā zaudē minerālvielas, un veidojas kariess. Lai šīs plaisiņas nerastos, jālieto mineralizējošas zobu pastas, ar kurām zobi jātīra divreiz dienā. Vēlams regulāri apmeklēt arī zobu higiēnistu.