Sportiskajām aktivitātēm bagātajā vasarā vēl viena patīkama ziņa – pasaules zelts atceļojis arī uz Jelgavu.
Sportiskajām aktivitātēm bagātajā vasarā vēl viena patīkama ziņa – pasaules zelts atceļojis arī uz Jelgavu. Helsinkos, 4. pasaules maksibasketbola čempionātā veterāniem izlases komanda, kur blakus bijušajām TTT spēlētājām Osei, Bergvaldei, Kubliņai un Saušai spēlēja jelgavnieces Gaida Iļjučonoka, Līga Pastare, Sarma Lagzdiņa un Rūta Bandere, grupā «+ 40» izcīnīja pirmo vietu.
Pasaules basketbola čempionāts veterāniem notiek reizi divos gados, un šogad pirmo reizi tajā piedalījās arī sievietes. Kopumā bija ieradušās 97 komandas no visām pasaules malām, bet Latviju pārstāvēja sešas komandas: vīri grupās «+45», «+50», «+55» un «+60» un sievas grupās «+35» un «+40». Rīgas komanda «Zemgales zeltenes» «+35» grupā izcīnīja trešo vietu, bet izlase «+40» grupā – pirmo.
Zelts nenāca viegli – mūsmājās veterāni nespēlē pilnu spēles laiku, tādēļ lieti noderēja fiziskā izturība. Arī tik eksotiska komanda kā Gvatemala karstajā Helsinku olimpiskajā hallē spēles otrajā pusē tomēr pagura.
Priecājāmies, ka mūsu meitenēm gāja secen traumatisms, ko nevar teikt par valsts delegāciju kopumā. Ja nebūtu traumu, varbūt vēl kāda medaļa tiktu atvesta uz Jelgavu, jo vīru grupā «+50» Latviju pārstāvēja arī jelgavnieki Gunārs Zakenfelds un Andris Brizgo. Toties grupā «+55» Latvijas vīriem – zelts, grupā «+60» – sudrabs un grupā «+40» – bronza.
Deviņas dienas Helsinkos aizritēja ļoti ātri. Čempionāta brīvdienā iepazinām Helsinkus un slaveno baseinu paradīzi «Serenu». Spēļu nobeigumā Latvijas delegācijai par spožajiem panākumiem pateicās Latvijas vēstniece Somijā Anna Žīgure, paužot cerību, ka tikpat sekmīgi rezultāti sagaidāmi nākamgad Portlendā ASV, kur risināsies Pasaules veterānu sporta spēles (reizi četros gados). Bet 5. pasaules maksibasketbola čempionāts notiks 1999. gadā Urugvajā. Aktuālākais jautājums, protams, ir spēlētāju iespēja aizbraukt uz šādām sacensībām, tādēļ ļoti pateicamies visiem, kas mūs atbalstīja un palīdzēja zeltu kaldināt.