Trešdiena, 25. marts
Māra, Mārīte, Marita, Mare, Ģedimins
weather-icon
+8° C, vējš 1.34 m/s, R vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Pašvaldību vēlēšanas Dānijā

Dānijā ir divu līmeņu vēlētas pašvaldības, kuras pārvēl ik pēc četriem gadiem novembra trešajā otrdienā.

Dānijā ir divu līmeņu vēlētas pašvaldības, kuras pārvēl ik pēc četriem gadiem novembra trešajā otrdienā. Šogad tas notika 18. novembrī. Daži Latvijas sociāldemokrāti bija ielūgti novērot vēlēšanu gaitu Jelgavas sadraudzības pilsētā Vajlē.
Vajle ir viena no nedaudzām Dānijas komūnām – pirmā līmeņa pašvaldībām -, kur sociāldemokrātiem ir tikai trešdaļa mandātu (8 no 25). Bija ļoti interesanti vērot, kā pie tautas nama bez eskorta un apsardzes piebrauc valdības galva Rasmunsens un sāk brīvi sarunāties ar publiku. Nu ko lai saka normālam Latvijas pilsonim, ja viens no jautājumiem, ko dāņu premjeram uzdeva kāds viņa pilsonis, skanēja: kad man beidzot pansionāts ierādīs trešo istabu?
Vēlēšanas sākās plkst 9, un bijām izbrīnīti, ka tur par tādu novērotāju institūciju vispār dzirdējuši nav. Par to, vai vēlēšanu kastēs nav kaut kas iemests, pārliecinās pirmie vēlētāji. Novērojām arī noslēguma procedūru plkst. 20 centrālajā vēlēšanu iecirknī, kurā saplūst visi rezultāti.
Vajlē sociāldemokrāti savus 8 mandātus saglabāja, kreisāk orientētā Sociālistiskā tautas partija ieguva 7 vietas, radikālā Venstra partija – 6, Tautas partija un konservatīvie – pa diviem mandātiem katrs.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.