Trešdiena, 13. maijs
Irēna, Irīna, Ira, Iraīda
weather-icon
+11° C, vējš 1.94 m/s, DA vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Pēc prakses uz Itāliju

«Šo iespēju galvenokārt izvēlējos tādēļ, ka brīvlaikā pašreizējā situācijā Latvijā būtu grūti sameklēt darbu un prakses vietu. Šī pieredze varētu noderēt arī nākotnē,» pauž Jelgavas Amatu vidusskolas komercdarbinieku 3. kursa audzēkne Sintija Kukare, kura līdz ar deviņiem citiem skolasbiedriem vasaru pavadīs Itālijas Alpos.

Skolas direktore Edīte Bišere stāsta, ka audzēkņu prakses iespējas Itālijā nodrošina līdz 2010. gadam noslēgtais līgums ar Lombardijas Pavāru, komercdarbinieku un viesmīļu asociāciju. Tas paredz arī itāļu valodas mācības aptuveni gadu pirms došanās praksē, kā arī darba vietu piedāvājumu. Turklāt audzēkņiem tiek segti dzīvesvietas īres un ēšanas izdevumi.Grūti izturēt spriedzi«Šis būs jau trešais gads, kopš iespējams doties šajā praksē. Šogad gribētāju bija ap 20, tomēr Itālija nevarēja nodrošināt tik daudz darba vietu,» teic E.Bišere, atklājot, ka vairāki audzēkņi uz saulaino zemi dodas atkārtoti – jau kā darbinieki, jo izveidojusies laba sadarbība ar vietējiem darba devējiem. Piemēram, 4. kursa audzēkne Džinita Tašmatova restorānā pie Gardas ezera par viesmīli strādās jau trešo vasaru. «2. kursā uz Itāliju devos praksē. Negāja viegli, jo ļoti ilgojos pēc mājām, tomēr tas bija to vērts!» stāsta meitene, atklājot, ka pērn un arī šogad viņa turpinās darbu tajā pašā vietā. Turklāt valodu var itin viegli apgūt, atrodoties attiecīgajā vidē, kā arī brīvajā laikā iespējams ceļot. Šogad Džinita nolūkojusi Parīzi.Tomēr ne visi, kas devušies praksē, var lepoties ar veiksmes stāstiem. «Ir arī tādi, kas atbēguši mājās, jo nav varējuši izturēt psiholoģisko spriedzi. Daudzi skolēni nav gatavi patstāvīgai dzīvei, un jāsaprot, ka ne vienmēr viss būs labi. Liela nozīme ir arī atvērtībai, komunikabilitātei un smaidam,» pārliecināta direktore. Veido labu pamatu«Uzskatu, ka tā ir lieliska iespēja parādīt sevi un paskatīties, kā citur strādā, jo Latvijā mainījusies situācija ar prakses vietām – tās vairs nav tik viegli sameklēt. Turklāt jaunietis iegūst pieredzi, kas papildinājumā ar vidējo profesionālo izglītību dod dzīvē labu pamatu,» atzīst arī komercdarbinieku kursa skolotāja Ligita Melngaile. Viņa stāsta, ka šogad praksē uz Itāliju dosies astoņi topošie komercdarbinieki, kuriem būs iespēja iepazīties ar specialitātē nepieciešamajām darbībām, piemēram, preču reģistrēšanu noliktavā.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.