Jau septīto gadu notiek konkurss ««Latvenergo» – skolām», kura mērķis ir veicināt skolēnu izglītošanu par elektroenerģijas drošu un efektīvu lietošanu sadzīvē un skolā.
Jau septīto gadu notiek konkurss ««Latvenergo» – skolām», kura mērķis ir veicināt skolēnu izglītošanu par elektroenerģijas drošu un efektīvu lietošanu sadzīvē un skolā. Šā gada konkursam vēl iespējams pieteikties līdz nedēļas beigām.
Projekta vadītāja Gunta Fauste informē, ka pa šiem gadiem skolēnu interese par konkursu strauji palielinājusies. Tā norises pirmajā gadā konkursam pieteicās 35 komandas, bet pagājušajā gadā jau 170. Ar katru gadu augušas skolēnu zināšanas un praktiskās iemaņas. Lai veicinātu skolēnu izpratni par elektroenerģijas drošu un efektīvu izmantošanu, dalībniekiem tiek dota iespēja pētīt dažādu elektroierīču darbības procesus, aprēķināt sava dzīvokļa vai mājas apgaismojuma izmaksas, veidot fotostāstu par elektrības rašanos, aptaujāt savus skolotājus un uzzināt daudz ko citu.
Konkursā piedalās viena komanda no katras skolas, kuru pārstāv 7., 8. un 9. klašu skolēni un divi skolotāji – konsultanti.
Šogad pirmo reizi gan pusfināla, gan fināla sacensības tiks atspoguļotas televīzijas raidījumā – spēlē. Arī paši skolēni varēs sekot līdzi filmēšanas gaitai. Iepriekšējos gadus konkursa pusfināls notika katrā «Latvenergo» elektrisko tīklu rajonā.
Fināla sacensību pirmo trīs vietu ieguvēju komandas un viņu konsultanti katru gadu dodas atpūtas un izklaides braucienā uz kādu no ārvalstīm, ceļojuma laikā iepazīstoties ar citu zemju energokompāniju pieredzi. Savukārt komandas, kas piedalās pusfināla spēlēs, bet neiekļūst finālā, saņem veicināšanas balvas. No mūsu pilsētas iepriekšējos gados konkursā aktīvi piedalījušies un veiksmīgi startējuši skolēni no Jelgavas 2. sanatorijas internātskolas konsultantu skolotāju Anitas Zariņas un Vasilija Bumažkina vadībā.