Ziemassvētku priekšvakarā Jelgavas Dome apstiprināja pilsētas nākamā gada budžetu, kura galvenais nolūks ir saglabāt stabilu situāciju un panākt ekonomisko augšupeju.
Ziemassvētku priekšvakarā Jelgavas Dome apstiprināja pilsētas nākamā gada budžetu, kura galvenais nolūks ir saglabāt stabilu situāciju un panākt ekonomisko augšupeju. Salīdzinājumā ar 2003. gadu nākamgad līdzekļu apjoms būs lielāks par septiņiem procentiem jeb par apmēram miljons latiem.
Pilsētas pamatbudžeta ieņēmumi un izdevumi plānoti 16 668 925 latu apmērā un veido 253,49 latus uz vienu iedzīvotāju. Lielāko ieņēmumu daļu veido nodokļi, kas pārsniedz 9,34 miljonus latu un veido 142,16 latus uz vienu iedzīvotāju. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu nodokļu ieņēmumu palielinājums tiek prognozēts 1,16 miljonu latu apmērā. Tas galvenokārt saistīts ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. Nenodokļu ieņēmumi plānoti 852 534 latu apmērā, kas ir nedaudz mazāk nekā šogad, jo mazāk tiks saņemta ārvalstu finanšu palīdzība. Valsts budžeta mērķdotācijas, dotācijas un maksājumi no citām pašvaldībām plānotas 3 963 755 latu apmērā, kas ir par trim procentiem mazāk nekā šogad, jo PHARE finansēto projektu īstenošana jau pabeigta.
Lai mērķtiecīgi virzītu pilsētas attīstību, īstenojot investīciju projektus, 2004. gadā plānots piesaistīt aizņēmumu līdzekļus 2,3 miljonu latu apmērā.
Pamatbudžeta izdevumu daļā pēc atskaitījumiem pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā pilsētas vajadzībām paliek 16 329 039 lati jeb 248,32 lati uz iedzīvotāju.
Izglītībai plānotais finansējums veido 51,4 procentus no pamatbudžeta izdevumiem jeb 130,22 latus uz iedzīvotāju. Finansējuma palielinājums salīdzinājumā ar 2003. gadu šai jomai pārsniedz 1,6 miljonus latu jeb 24,6 procentus. Bez iestāžu uzturēšanas izdevumiem līdzekļi paredzēti Jelgavas Valsts ģimnāzijas sporta halles būvei, Pieaugušo izglītības centra ēkas rekonstrukcijai, izglītības iestāžu remontiem un dažādu iekārtu iegādei.
Sociālās nodrošināšanas iestāžu un pasākumu izdevumi veido 7,4 procentus no kopējiem pamatbudžeta izdevumiem jeb 18,88 latus uz iedzīvotāju.
Dzīvokļu un komunālās saimniecības finansējums ir 11,9 procenti no izdevumiem, bet sabiedriskai kārtībai un drošībai, civilai aizsardzībai atvēlētie līdzekļi plānoti 2,9 procentu apmērā. Izpildvaras institūcijai atvēlēti septiņi procenti no kopējiem līdzekļiem. Pašvaldības parādsaistību nomaksai plānoti 5,5 procenti no pamatbudžeta izdevumiem.
Plašāk par budžetu informēsim kādā no nākamajiem “Ziņu” numuriem.