Vakar Jelgavā ieradās ap divi tūkstoši Lietuvas studentu – Baltijas valstu 14. studentu dziesmu un deju svētku «Gaudeamus» dalībnieki.
Vakar Jelgavā ieradās ap divi tūkstoši Lietuvas studentu – Baltijas valstu 14. studentu dziesmu un deju svētku “Gaudeamus” dalībnieki.
Viņu sagaidīšanai bija gatavojies gan LLU Studentu klubs, Saimniecības daļa, ēdināšanas uzņēmumi, gan Ceļu policija. Visu dienu pils pagalmā notika svētku dalībnieku mēģinājumi. Pirmie tos sāka 330 dejotāju, pēc tam vairāk nekā 1200 koristu, pēdējie ieradās pūtēju orķestri. Pulksten 18 pils pagalmā notika pirmais svētku koncerts, ko jelgavnieki varēja noskatīties par brīvu. Pēc tam lietuviešu studenti devās uz Rīgu.
Lietuvas tautas kultūras centra horeogrāfijas nodaļas vadītāja “Ziņām” teica: “Pirms braucām, bijām mazliet nobažījušies, vai dejotājiem Jelgavas pils pagalmā pietiks vietas. Taču tagad redzam, ka plašums te ir gandrīz kā “Skonto” stadionā, kur notiks mūsu koncerti Rīgā. Šiem svētkiem sagatavota īpaša jauneklīga programma. Dažas uzstāšanās ir pat repa stilā. Noskaņojums ir studentiski bezbēdīgs – kā vienmēr, šādos svētkos.” Kauņas Tehniskās koledžas dejotāji topošie inženieri eletrotehniķi Jozs Burjausks un Mindaugs Bartkus “Ziņām” bilda, ka Jelgavā ir pirmo reizi. To, ka šeit ir kaimiņvalsts studentu tradīciju galvaspilsēta, viņi gan diez ko nemana. Tas arī saprotams, jo gandrīz visi studenti, kas nav dejotāji vai dziedātāji, patlaban ir praksēs.