Kopš aprīļa beigām Jelgavas rajonā uz pirmās un otrās šķiras autoceļiem salabota apmēram puse bedrīšu jeb 13,5 tūkstoši kvadrātmetru.
Kopš aprīļa beigām Jelgavas rajonā uz pirmās un otrās šķiras autoceļiem salabota apmēram puse bedrīšu jeb 13,5 tūkstoši kvadrātmetru. Aktīvi turpinās arī citi ceļu uzturēšanas darbi – tiek atjaunoti bojātie un nozagtie signālstabiņi un ceļazīmes, zāģēti un retināti krūmi, kā arī greiderēti grants seguma ceļi.
Latvijas Autoceļu direkcijas (LAD) ceļu uzturēšanas pārvaldes Jelgavas rajona nodaļas vadītāja Izolda Liepa “Ziņām” stāsta, ka maijā bedrīšu lāpīšanai vien iztērēti 73 509 lati. Mainīgie klimatiskie apstākļi ziemā ceļa segumiem bijuši ļoti nelabvēlīgi. Pašreiz salabota puse pirmās un otrās šķiras autoceļu bedrīšu, kopumā 13 568 kvadrātmetri. Jūnijā plānots pabeigt atlikušo daļu.
Pārējiem autoceļu uzturēšanas darbiem – ceļa zīmju atjaunošanai, satiksmes organizēšanai, ceļu greiderēšanai, autoceļu kopšanai u.c. – iztērēti vairāk nekā 22 tūkstoši latu.
Joprojām ceļu apsaimniekotājiem galvassāpes sagādā vandaļi. Visvairāk ceļazīmju bojāts Garozā un Zaļeniekos, savukārt uz ceļa Kalnciems – Kaigu kūdras purvs vairākas zīmes bija sašautas. Kopš aprīļa beigām atjaunots un nomainīts 20 ceļa zīmju un 50 signālstabiņu.
“Pavasarī vislielāko uzmanību pievērsām bedru lāpīšanai, tagad ķersimies klāt autobusu pieturas zīmju atjaunošanai un pieturvietu platformu sakārtošanai,” stāsta I.Liepa, aicinot iedzīvotājus nelīmēt uz pieturas zīmēm paziņojumus, jo tos nevar notīrīt.
Lai informētu vadītājus par šogad paredzētajiem autoceļu remontiem un to izpildes laikiem, LAD izdevusi informatīvu bezmaksas bukletu “Autoceļu remontdarbu karte 2004”. Tajā iekļauta informācija par ceļu posmiem, kuros paredzēta rekonstrukcija, melnā seguma uzklāšana grants seguma ceļiem, kā arī melnās virsmas apstrāde.
Bukletu var saņemt lielākajās Latvijas degvielas uzpildes stacijās, automašīnu tehniskās apskates vietās, kā arī autoskolās.