Karstums un gausums
Tradicionāli, šķiet, jūlijā dzīve Latvijā teju apstājas. Parasti tas ir mēnesis, kad beidzot var izbaudīt vasaras siltumu. Kā man reiz teica vienā no mūsu puses tūrisma objektiem – visi latvieši atvaļinājumā iet jūlijā. Žurnālistiem tas visbiežāk nozīmē smagas problēmas – pats taču aprakstāmos notikumus neizgudrosi. Šogad pēc Dziesmu svētkiem piešķirtā brīvdiena, kurā šķita, ka Palle ir viens pats pasaulē, šo sajūtu vēl pastiprināja.
Tomēr nē. Šogad karstuma sajūta gan piemeklējusi jau maijā, bet gausuma iestāšanos vēl īsti nejūt. Notikumu varbūt arī ir mazāk, taču vismaz mūsu pusē šķiet – viss turpina notikt. Lūk, Zaļeniekos ieradušies 105 jaunieši no 11 pasaules valstīm, tostarp Latvijas, kas pulcējas tradicionālajā vasaras nometnē “2×2”, kas šoreiz notiek Zaļenieku Komerciālās un amatniecības vidusskolas telpās.
Semināra mērķis ir stiprināt latvietību, diskutēt par mūsdienu Latviju, latviešu valodas un kultūras nākotni un jauniešu lomu tajā. Paredzēts, ka semināros jaunieši iegūs zināšanas par latviešu kultūru un mākslu, kritisko domāšanu un argumentāciju, sevis un citu vadīšanu, latviešu valodu, politiku un sabiedrības līdzdalību, uzņēmējdarbību, kā arī sevis iepazīšanu un savu spēju attīstīšanu.
Tikmēr šovasar vecpilsētā ar pašvaldības spēkiem, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus, vērienīgi tiek atjaunota vecākā Jelgavas koka ēka. Nams Vecpilsētas ielā 14, kas pirms dažiem gadiem Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vērtējumā bija viens no Latvijas simts apdraudētākajiem vēstures un arhitektūras pieminekļiem. Šajā projektā iekļauta arī blakus esošā nama Krišjāņa Barona ielā 50 rekonstrukcija. Tiek plānota arī ēku Vecpilsētas ielā 2 un Jāņa Asara ielā 1 atjaunošana.
Redakcijas sleja
00:00
12.07.2018
42