Piektdiena, 13. marts
Ernests, Balvis
weather-icon
+9° C, vējš 0.89 m/s, D-DR vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Reģistrētā bezdarba līmenis valstī jūlijā pazeminājies līdz 7,1%

Jūlija sākumā reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā bija 7,2% procenti, bet jūlija beigās tas pazeminājies līdz 7,1 procentam, kas ir zemākais rādītājs kopš 2009. gada. Salīdzinājumā ar 2017. gada jūniju reģistrētā bezdarba līmenis valstī mēneša laikā samazinājies par 0,1 procentpunktu. 2017. gada jūlija sākumā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) uzskaitē bija 66 708, bet jūlija beigās – 65 554 reģistrēti bezdarbnieki. Reģistrēto bezdarbnieku skaits mēneša laikā sarucis par 1154 cilvēkiem.
2017. gadā augstākais reģistrētā bezdarba līmenis valstī bija janvārī – 8,5 procenti. Kopš janvāra tas samazinās ik mēnesi.
2017. gada vasarā visvairāk bezdarbnieku bija vecumā virs 50 gadiem (39,1 procents) un ilgstošo bezdarbnieku (30,6 procenti). Taču, salīdzinot ar attiecīgo periodu pirms gada, visās bezdarbnieku grupās vērojams samazinājums. Piemēram, jauniešu bezdarbnieku skaits gada laikā sarucis par piektdaļu.
Šogad vērojams arī būtisks reģistrēto vakanču pieaugums. 2017. gada septiņos mēnešos NVA reģistrētas 40 007 vakances, kas ir par 17 procentiem vairāk nekā 2016. gadā. Vakanču skaits ievērojami palielinājies tādās nozarēs kā būvniecība, administratīvo un apkalpojošo dienestu darbība un finanšu un apdrošināšanas darbība.
Jūlija beigās NVA datu bāzē bija reģistrētas 10 006 aktuālās brīvās darba vietas. Visvairāk vakanču tiek piedāvāts vidējas un zemas kvalifikācijas profesijās. Pašlaik visvairāk tiek pieprasīti kravas automobiļa vadītāji, pavāri, veikala pārdevēji, namdari, betonētāji, izstrādājumu marķētāji, ēku celtnieki, klientu apkalpošanas operatori, palīgstrādnieki un komplektētāji. Darba devēji meklē arī kvalificētus darbiniekus ar specifiskām zināšanām: programmētājus, lokmetinātājus gāzes vidē, kuģu remontatslēdzniekus u.c.
Jūlijā pastāvīgā darbā iekārtojušies 3864 NVA reģistrētie bezdarbnieki, savukārt šī gada sešos mēnešos – 36 701.
Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis – 4,6 procenti – jūlijā bija Rīgas reģionā, bet augstākais –16,4 procenti – Latgalē. Kurzemē šis rādītājs jūlija beigās bija 7,7, Vidzemē – 7,6 un Zemgalē – 6,5 procenti. 

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.