Vairāk nekā 250 lielāku un mazāku dažādās tehnikās darinātu rokdarbu, rotu, adījumu, tamborējumu, kā arī gleznojumu. Šādu bagātību savām rokām sarūpējušas Jelgavas Pensionāru biedrības dalībnieces. Izstāde, kas izvietota biedrības bibliotēkā Dobeles ielā 62A, apskatāma vēl līdz piektdienai – 10. martam.
Tad arī noskaidrosies, kuri darbi saņems skatītāju simpātiju balvu, stāsta Jelgavas Pensionāru biedrības vadītāja Brigita Baškevica, piebilstot, ka senioru rokdarbu un gleznu izstāde tiek rīkota jau sesto gadu.
Darbu autores lielākoties ir biedrības rokdarbu pulciņa dalībnieces. Viņu vidū arī Ausma Veignere, kura izstādē piedalās ar rotām un vairākiem adījumiem. «Rokdarbi ir mana sena aizraušanās. Patlaban pieejami dažādi materiāli, jaunas tehnikas – ir interesanti ar to visu iepazīties. Tā esmu aizrāvusies ar rotu gatavošanu. Pārsvarā tās dāvinu radiem un draugiem, bet gadās, ka rotas arī pasūta. Piemēram, kad vajag ko pieskaņotu balles kleitai,» stāsta Ausma. Viņa atklāj, ka rokdarbu pulciņa nodarbības biedrībā notiek divreiz mēnesī un uz tām pulcējas 16 Jelgavas pensionāres. Sezonas sākumā notiek aptauja, kādus darbus un tehnikas pulciņā apgūs, un tad brīvprātīga lietpratēja vadībā tas arī tiek īstenots.
Seniores izrāda rokdarbus un gleznas
00:00
09.03.2017
37