Jelgavas Domes amatpersonas, maksātnespējīgā Siltumtīklu uzņēmuma administrators Aigars Lūsis un direktors Genādijs Dupužs vakar preses konferencē apliecināja, ka tiks darīts viss, lai pilsētā laikus uzsāktu apkures sezonu.
Jelgavas Domes amatpersonas, maksātnespējīgā Siltumtīklu uzņēmuma administrators Aigars Lūsis un direktors Genādijs Dupužs vakar preses konferencē apliecināja, ka tiks darīts viss, lai pilsētā laikus uzsāktu apkures sezonu.
Siltumtīklu tehniskais stāvoklis ļauj kaut vai tūlīt nodrošināt apkuri un piegādāt karsto ūdeni. Viss atduras pret līdzekļu trūkumu. Acīmredzot apkure un karstā ūdens padeve nebūs iespējama, kamēr nebūs atrisināts parādsaistību jautājums ar «Latvijas gāzi» un Jelgavas Cukurfabriku. Turklāt norēķiniem par gāzi tiek pieprasīta zināma priekšapmaksa. Tas savukārt nozīmē, ka maksātnespējīgā uzņēmuma īpašniekam un arī lielākajam kreditoram – Jelgavas pašvaldībai – aktīvi jārisina uzņēmuma sanācijas problēma.
Domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Kaminskis apstiprina, ka pašvaldība sanācijas iespēju saista ar Francijas firmas «Vivendi» meitas uzņēmuma «Dalkia» investīciju piedāvājumu. Sākotnēji pēc Siltumtīklu uzņēmuma maksātnespējas atzīšanas 11. jūlijā investoru pārstāvji izturējušies atturīgi, tomēr šonedēļ ar Lietuvā izveidotā uzņēmuma «Litesko» starpniecību «Dalkia» informējusi Jelgavas pašvaldību un Siltumtīklu uzņēmumu, ka sarunas par investīcijām tiks turpinātas.
Pašlaik Domei ir svarīgi panākt abpusēji pieņemamu vienošanos par īstermiņa un ilgtermiņa parādsaistībām. Pēc pašvaldības domām, lielākās īstermiņa saistības varētu dzēst investors.
Tas nozīmē nokārtot parādu ar Unibanku 479 tūkstošu latu apmērā, ar Cukurfabriku – 400 tūkstošu latu, ar «Latvijas gāzi» –
160 tūkstošu latu apmērā, kā arī uzņemties atsevišķus mazākus parādus. Pasaules Bankas kredītu (kopā ar procentiem 13,6 miljoni latu) pašvaldība un investors varētu segt vienādās daļās, bet parādu Finansu ministrijai (3,9 miljonus latu) varētu uzņemties investors. Saistību nokārtošanu ar Finansu ministriju pašvaldība centīšoties pārcelt uz vēlāku laiku, kad būs nokārtotas saistības ar Pasaules Banku. Pašvaldības pārstāvji arī apliecināja, ka viens no darījuma nosacījumiem ir, lai šā gada sezonā netiktu mainīts apkures tarifs.
Domnieki vakar neminēja konkrētus termiņus, kad varētu runāt par rakstiskiem līgumiem.
Siltumtīklu administrators A.Lūsis solīja sekmēt sanācijas vai mierizlīguma projekta izstrādi no investora vai kreditoru puses līdz kādam konkrētam datumam, lai tādējādi ātrāk iegūtu pārliecību par turpmāko risinājumu.
Maksātnespējas procesā jābūt gatavam, ka potenciālais investors no sākotnējiem nodomiem atsakās. Domes izpilddirektors Jurijs Strods šādu iespēju pielīdzināja meteorīta nokrišanas varbūtībai. Bet, nopietni runājot, pašreizējo investoru atteikšanās gadījumā pašvaldība domā sludināt tenderi par sava uzņēmuma un tā parādsaistību pārdošanu.
A.Lūsis norādīja, ka nav pareizi apkures norises saistīt ar pirmās kreditoru sapulces sasaukšanas laiku, kas varētu notikt oktobrī.