Līdz ar jaunās katlumājas nodošanu ekspluatācijā Jelgavas Centrālā slimnīca ieguvusi neatkarību siltumapgādē – iespēju izmantot apkuri un silto ūdeni tādā mērā, cik tas iestādei nepieciešams.
Līdz ar jaunās katlumājas nodošanu ekspluatācijā Jelgavas Centrālā slimnīca ieguvusi neatkarību siltumapgādē – iespēju izmantot apkuri un silto ūdeni tādā mērā, cik tas iestādei nepieciešams.
Ķirurgs Andris Ķipurs atceras, ka par savas katlumājas nepieciešamību slimnīcā runāts visus viņa darba gadus, tātad vismaz septiņpadsmit. Tagad viņš ir galvenais ārsts un iestādes direktors, un jaunās būves nodošanu ekspluatācijā var uzskatīt par viņa pirmo lielāko saimniecisko panākumu šajā amatā.
Kā vakar konstatēja valsts pieņemšanas komisija, būvfirma «Unisan» darbus veikusi ļoti labā kvalitātē. Slimnīcas administrācija atzinīgi izteicās arī par tempu – katlumāja uzbūvēta nepilnu četru mēnešu laikā. Kopumā tā izmaksājusi 67 tūkstošus latu. Divdesmit no tiem jau atmaksāti, izmantojot valsts investīcijas, bet pārējie maksājumi notiks saskaņā ar līzinga līgumu. A.Ķipurs paredz, ka norēķināšanās ir reāla, jo varēs taču atpelnīt ar pašražoto siltumu, kas būs vismaz par trešdaļu lētāks nekā no «Siltumtīkliem» pirktais. Ieguvums, protams, ir arī neatkarība no Cukurfabrikas, kur vasaras tiek izmantotas remontdarbiem un līdz ar to Pārlielupe un arī slimnīca nevar saņemt silto ūdeni. Turpmāk medicīnas iestādē ūdens būs ne vien silts, bet arī kvalitatīvs, jo iebūvētas atdzelžošanas un filtrēšanas ierīces.