Jelgavas pārvaldes robežsargi darbam gatavo jaunu dienesta suņu paaudzi, kas, kā pierādījusi prakse, var būt neatsverami palīgi, gan apsargājot robežu un aizturot robežpārkāpējus, gan meklējot narkotiskas vielas.
Jelgavas pārvaldes robežsargi darbam gatavo jaunu dienesta suņu paaudzi, kas,
kā pierādījusi prakse, var būt neatsverami palīgi, gan apsargājot robežu un aizturot
robežpārkāpējus, gan meklējot narkotiskas vielas.
Neatkarību atguvušajā Latvijā robežsargi dienesta suņus izmanto jau kopš 1992. gada. Jelgavas Robežsardzes pārvaldē ir izveidota arī sava Kinoloģijas nodaļa. Tās priekšnieks Inguards Kunigs uzsver, ka dienesta sunim jābūt ar stabilu nervu sistēmu, tas nedrīkst uzbrukt cilvēkiem. Jāatzīst, ka iepriekšējiem suņiem piemita netikums apdraudēt cilvēku veselību un dzīvību.
Pašlaik dienesta suņi un viņu pavadoņi tiek apmācīti, kā meklēt narkotikas, pārbaudīt transporta līdzekļus, aizturēt kontrabandas kravas un robežpārkāpējus.