Ir firmas un organizācijas, kuras, rūpējoties par patērētāja vajadzībām, ieved veterinārajai uzraudzībai pakļautas pārtikas preču kravas un dzīvnieku barību no citām valstīm.
Ir firmas un organizācijas, kuras, rūpējoties par patērētāja vajadzībām, ieved veterinārajai uzraudzībai pakļautas pārtikas preču kravas un dzīvnieku barību no citām valstīm.
Lai pasargātu iekšējo tirgu no nekvalitatīvas, patērētājiem bīstamas produkcijas, kā arī, lai pasargātu valsti no dzīvniekiem un cilvēkiem bīstamu slimību ievazāšanas, Valsts veterinārais dienests izdevis noteikumus «Par veterināro atļauju kravu ievešanai Latvijas Republikā izdošanas kārtību». Tie stājās spēkā šā gada 20. augustā.
Lai saņemtu veterināro atļauju kravu ievešanai, jāiesniedz iesniegums uz noteikta parauga veidlapas, līgums ar uzņēmumu par ievedamās kravas sagatavošanu atbilstoši Latvijas Republikā noteiktajām prasībām. Jelgavā vispirms jādodas uz veterināro pārvaldi, jo atļaujas saņemšanai Valsts veterinārajā departamentā nepieciešama izziņa no veterinārās pārvaldes par kravas veterinārās uzraudzības nodrošināšanu, iepriekš apsekojot uzņēmumu un sastādot apsekošanas aktu. Visus interesentus, kam vajadzīga sīkāka informācija, lūdzam uz Jelgavas veterināro pārvaldi.