Tikko kā Liepājā beidzās Latvijā visilgāk dzīvojošais estrādes mūzikas festivāls «Liepājas dzintars», kurā vairākkārt laurus plūkuši arī jelgavnieki.
Tikko kā Liepājā beidzās Latvijā visilgāk dzīvojošais estrādes mūzikas festivāls «Liepājas dzintars», kurā vairākkārt laurus plūkuši arī jelgavnieki.
Zigurds Lasmanis ir viens no 70. gadu Jelgavas estrādes mūzikas leģendām, Jāņa Lejiņa vadītā estrādes ansambļa «Salve» skaņu operators, fiziķis, toreizējās Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas Fizikas katedras laboratorijas vadītājs. Tagad viņš strādā televīzijā Rīgā.
«Liepājas dzintarā» Z.Lasmanis vairākkārt saņēma īpašu balvu kā labākais skaņu operators. Tolaik daudziem estrādes ansambļiem pietika izvietot uz skatuves skandes, pievienot instrumentus pastiprinātājiem, un varēja «dragāt». Skaņu operatoram Z.Lasmanim bija ansambļa vadītāja uzdevums (un to viņš lieliski spēja paveikt) uz skatuves spēlēto smalki izskaņot. Piemēram, atsevišķu instrumentu skanējumu vietām vajadzēja pastiprināt, vietām – klusināt. Īsāk sakot, viņš pie savas pults radīja dinamisku, niansētu mūziku, ko augstu novērtēja gan dažādas žūrijas, gan klausītāji visā Latvijā. Pats par sevi saprotams arī tas, ka tīri tehniski bez skaņu operatora neviena «Salves» uzstāšanās, neviens koncerts sākties nevarēja.
Reiz ansamblis ar vieskoncertu bija aizbraucis uz Valku. Gadījās, ka tajā pašā kultūras namā nesen bija uzstājies vietējais amatierteātris. Droši vien bija paredzēts lugu drīzumā izrādīt vēlreiz, tādēļ ģērbtuvēs pie skatuves bija atstāti aktieru tērpi, tajā skaitā arī milicijas virsnieka forma. Zigurds, izvietodams «Salves» aparatūru, šo rekvizītu atrada un joka pēc pielaikoja. Piestāvēja labi, taču kultūras namā tobrīd nebija neviena, kam izrādīties, – pārējie ansambļa dalībnieki bija izklīduši pusdienās. Tādēļ Z.Lasmanis, tērpies padomju tiesībsargājoša virsnieka formā, izgāja Valkas ielās.
Kā gadījās, kā ne, turpat netālu mājas pagalmā divi vīri remontēja motociklu. Un vajadzēja trāpīties, ka abi strādāja milicijā un viens no viņiem bija tieši šīs formas īpašnieks. Vārds pa vārdam, un visi trīs gāja uz vietējo milicijas nodaļu. «Tu zini, kas tev par tādu lietu pienākas?» jautāja viens no Zigurda pratinātājiem. «Jā, pa purnu,» viņš atbildēja un lūdza atļauju iet, jo bija taču jāsākas koncertam. Tomēr tik vienkārši cauri netika. Tā laika likumi par šādu joku paredzēja cietumsodu. No kultūras nama tika izsaukts «Salves» vadītājs J.Lejiņš. Beidzot tomēr viss ar savstarpēju sapratni nokārtojās, un koncerts varēja sākties laikā.