Otrdiena, 7. aprīlis
Zinta, Vīlips, Filips, Dzinta, Dzintis
weather-icon
+2° C, vējš 2.24 m/s, R vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

Vietējie amatnieki jaunā bukletā

Maizes, siera, sulu un citi Jelgavas un Ozolnieku novadu, kā arī Jonišķu rajona pārtikas amatnieki tagad iepazīstami jaunā informatīvā bukletā, «Ziņām» stāsta lauku partnerības «Lielupe» vadītāja Līga Švānberga. 
Buklets izveidots starptautiska sadarbības projekta «Vietējās uzņēmējdarbības veicināšana» īstenošanas laikā, lai popularizētu pārtikas amatniecību – pārtikas produktu gatavošanu nelielos apjomos, kas tiek veikta mājas apstākļos vai nelielās ražotnēs un saražotajiem produktiem dod augstāku pievienoto vērtību. Tie gatavoti ar individuālu pieeju, līdz ar to tajos atspoguļojas gan paša ražotāja, gan vietējās apkārtnes raksturs.
Projektu īsteno biedrība «Lauku partnerība «Lielupe»» sadarbībā ar Jonišķu rajona partnerību. Tas tapis ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai līdzfinansējumu lauku attīstības programmā «Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība». Kopējais projekta finansējums ir 49 828 eiro.
«Jauno bukletu apskatīt ikviens interesents var lauku partnerības «Lielupe» interneta mājas lapā, bet papīra formātā to noteikti būs iespējams izšķirstīt jaunajā vietējo pārtikas ražotāju veikalā Pasta ielā – novembra vidū to plānots atvērt apmeklētājiem,» sola L.Švānberga.
Projekta mērķis ir saglabāt amatniecības un mājražošanas prasmes un veicināt vietējo uzņēmējdarbību un nodarbinātību Latvijā un Lietuvā. Tā veidotāji skaidro, ka pēdējā laikā gan Latvijā, gan visā Eiropā arvien aktuālāks kļūst jautājums par vietējo pārtikas produktu ražošanu, cilvēki novērtē veselīgos, pašu gatavotos produktus, attīstās gastronomiskais tūrisms, kas dod iespēju iepazīt lauku teritorijas un to kulināro mantojumu.
Šajā bukletā interesenti var iepazīties ar vietējiem pārtikas produktu ražotājiem Jelgavas un Ozolnieku novados un Jonišķu rajonā (Lietuva). Informācija par pārtikas amatniekiem apkopota atbilstoši produkcijas veidam – maize, konditorejas izstrādājumi un šokolāde, piena produkti, medus, ārstniecības augi un garšaugi, augļi, ogas un sulas, dārzeņi, lauku virtuve, senie ēdieni, strausu gaļa un olas. Informatīvajā materiālā iekļauti tādi vietējie ražotāji kā SIA «Svētes maize», biškopji Līga un Andris Pridāni, piparmētru audzētāja Lolita Duge, zemnieku saimniecība «Klīves» un citi. ◆ 

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.