Svinīgajā pasākumā par godu preču zīmes «Kvalitatīvs Latvijas produkts» jeb tā sauktās «zaļās karotītes» pirmā gada jubilejai Mārketinga padome apbalvoja veiksmīgākos preču zīmes konkursa uzvarētājus.
Svinīgajā pasākumā par godu preču zīmes «Kvalitatīvs Latvijas produkts» jeb tā sauktās «zaļās karotītes» pirmā gada jubilejai Mārketinga padome apbalvoja veiksmīgākos preču zīmes konkursa uzvarētājus. Viņu vidū ir arī Jelgavas Gaļas kombināts ar savu produkciju.
Preču zīme «Kvalitatīvs Latvijas produkts», kā uzsver Mārketinga padomes vadītāja Ingūna Gulbe, radīta, lai norādītu visu veidu kvalitatīvos produktus, kuros vismaz 75 procenti ir pašu valstī audzētu izejvielu. Pēc zaļās karotītes pircēji varēs pazīt un izvēlēties kvalitatīvos produktus, palielinot to tirdzniecības apjomus kā vietējā, tā arī ārvalstu tirgū.
Šo projektu atbalstījusi Zemkopības ministrija kā mārketinga programmas Latvijā audzētu un ražotu pārtikas produktu virzībai tirgū daļu. «Zaļā karotīte» pavisam piešķirta 169 vietējiem produktiem. Arī Jelgavas Cukurfabrikas baltais cukurs un dzērvenes pūdercukurā apzīmēti ar šo preču zīmi. To saņēmuši 15 Jelgavas Gaļas kombināta izstrādājumi, piemēram, cūkgaļas rulete. Uzņēmuma padomes priekšsēdētājs Juris Lūsis ir gandarīts un atzīst, ka preču zīme «Kvalitatīvs Latvijas produkts» ir vajadzīga, lai patērētāji varētu atšķirt tiešām kvalitatīvu produkciju no mazāk vērtīgas. Tiesa, kā norāda J.Lūsis, mūsu iedzīvotāji vēl nav gatavi tam pienācīgi sekot, jo ne visiem rocība ir tik liela, lai iegādātos tikai no augstvērtīgām izejvielām ražotu produkciju.
Jāpiebilst, ka nesen mūsu Gaļas kombināta doktordesa «Ekstra» izpelnījās arī Latvijas Kvalitātes padomes atzinību.