1946. gada 9. aprīlī
Kioski piedāvās degvīnu un uzkožamos
«Uzsācis darbu Jelgavas tirdzniecības uzņēmuma 17. pārtikas preču veikals Rīgas ielā 38,» par šo un citām pārmaiņām pilsētas veikalu un kiosku tīklā ziņo «Zemgales Komūnists».
«Tādējādi daļai 6. veikala apmeklētāju, kam tuvu jaunais veikals, atkritīs tālais ceļš uz 6. veikalu.»
Savukārt «Jelgavas tirdzniecības uzņēmuma kioski, kas ziemā bija slēgti, uzsāks darbu 1. maijā. Pagājušā gadā strādājošo 9 kiosku vietā šogad būs 10. Kioskos pārdos alu, limonādi un saldumus. Būs arī restorānu kioski, kur bez minētajiem dzērieniem pārdos arī degvīnu un uzkožamos», laikraksts iepriecina jelgavniekus.
Sākas kuģošanas sezona
«Lielupē jau ledus izgājis. Liekie pavasara ūdeņi krītas, un līdz ar to rodas iespēja uzsākt kuģošanu. secina «Zemgales Komūnists».«10. aprīlī pirmie preču – pasažieru tvaikoņi uzsāks satiksmi no Jelgavas Rīgas virzienā, pagaidām līdz Slokai. Tvaikoņi apgrozīsies pēc pagaidu saraksta – aties no Jelgavas uz Sloku plkst.16 un no Slokas Jelgavā pienāks plkst.9.
Kad upe ieies savā gultnē, atbrīvosies pārplūdušās piestātnes, satiksmi varēs pagarināt līdz Rīgai, turoties pie pastāvīga saraksta. Ūdenim nokrītoties tik tālu, ka varēs izbraukt zem tiltiem, atklās satiksmi ar Emburgu.
– Reizē ar pasažieru satiksmi uzsāksim arī kravu pārvadāšanu, – saka Jelgavas piestātnes priekšnieks b.Gorškovs. Kravu pārvadāšanai Jelgavas piestātnes rīcībā ir 7 velkoņi un 10 liellaivas. Galvenās pārvadāšanai paredzētās kravas ir ķieģeļi no Purmaļiem uz Rīgu un nelielā daļā uz Jelgavu, kaļķakmens no Kalnciema uz Rīgu un arī māli no Spartaka fabrikas uz Rīgu. Jelgavas uzņēmumiem – Latenergo, Linu vērptuvei, Cukurfabrikai – būs jāpieved ogles, kūdra, cements un rudenī cukurbietes.»
Par govs zādzību – cietumsods
«1945. gada 29. jūlijā Sesavas pagasta Narun-Līčos naktī no kūts tika izzagta Līnai Vītolai piederoša govs. Zādzību atklāja un vainīgās – Alvīne Dzene un Tatjana Radziņa no Svētes pagasta Sildedžiem tika nodotas Tautas tiesai,» vēsta laikraksts.
«Lietu iztiesājot 6. martā Jelgavas apriņķa tautas tiesa sodīja Alvīnu Dzeni ar brīvības atņemšanu uz 4 gadiem un Tatjanu Radziņu ar brīvības atņemšanu uz 3 gadiem.
Notiesātās Tautas tiesas spriedumu pārsūdzēja, bet Augstākā tiesa spriedumu apstiprināja.»
Izmantota LNB kolekcija
www.periodika.lv