Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Atvērts sešpadsmitais dzejoļu krājums “Zemgales vācelīte – 2022” (FOTO)

Norisinoties ikgadējām dzejas dienām, septembra izskaņā Jelgavas kultūras namā aizvadīts literārā almanaha “Zemgales vācelīte 2022” atvēršanas svētku pasākums, informē Jānis Zariņš, dzejnieku kluba “Pieskāriens” vadītājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šogad atvērām jau 16. dzejas kopkrājumu, un tajā publicēti 35 autoru darbi par dažādām tēmām: mīlestību, dabu, gadalaikiem, cilvēku savstarpējām attiecībām, novērojumiem pandēmijas laikā. Autori pieskārušies arī šī brīža aktuālajai tēmai, kas saistīta ar notikumiem Ukrainā,” tā J.Zariņš.

“Krājums jau 16. gadu top Jelgavas Latviešu biedrības dzejnieku kluba “Pieskāriens” paspārnē. Katru gadu dzejas mēnesi aizvadām ar krājuma “Zemgales vācelīte” atvēršanas svētkiem, tā ir tradīcija, kuru nevar lauzt. Nosvinēsim valsts svētkus, Ziemassvētkus, sagaidīsim Vecgada vakaru, un 2023.gadu sāksim ar gatavošanos jaunā gada pasākumiem un iecerēm jaunā krājuma izdošanā.

Kopš 2011.gada vadu dzejnieku klubu “Pieskāriens”, un man ir ļoti nozīmīgi dāvināt dzejniekiem šos skaistos dzejas svētkus. Tieši septembrī ir tā īstā noskaņa, kas ikvienu Dzejas dienu pasākumu ievij zināmā romantikā, ikkatram ļauj kļūt sapņainākam un jutekliskākam attiecībā pret apkārtējo pasauli,” turpina J. Zariņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmo reizi krājumā publicējas četri autori: Līga Andronova, Ričards Dāvids Ābele, Kārlis Žukovskis un Marģers Martinsons, kurš bija parūpējies par savas personālizstādes izstādi pasākumā. Prieks, ka katru gadu pievienojas kāds jauns autors.

Savukārt visus sešpadsmit gadus krājumā publicējušies: Rasma Urtāne, Brigita Kārkliņa, Sarmīte Gausiņa Elksne, Mairita Ķērpe-Dūze un Vera Roķe. Kā īpaša dāvana no dzejnieku kluba vadītāja J.Zariņa, autoriem, kas publicējušies visus sešpadsmit gadus (kopš 2007.gada) bija speciāli pasūtīts, no koka izgatavots pulkstenis ar autora vārdu un uzvārdu, kas dzejniekiem atgādinās par ieguldīto darbu dzejas jomā sešpadsmit gadu garumā. Par dāvanu izgatavošanu mīļi paldies vārdi SIA “Kokradis”.

“Krājums šogad pulcējis dzejniekus no visas Zemgales, kā arī Rīgas, tas pieprasīts bibliotēkās Jelgavas pilsētā, novadā un arī citviet Latvijā. Ikgadēji krājumu dāvinām visām Jelgavas valstspilsētas bibliotēkām,” stāsta J.Zariņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atvēršanas svētku pasākumā krājuma autorus sveica Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne, atgādinot, ka “Zemgales vācelīte” ir lasītākā grāmata Jelgavas bibliotēkā, ka ikviens autors var būt lepns, jo krājums tiek lasīts un autori tiek iepazīti ne tikai Jelgavā, bet arī visā Latvijā. Tāpat sirsnīgus vārdus un iedrošinājumu turpināt rakstīt krājuma autori saņēma no Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītāja Mintauta Buškevica, Jelgavas domes deputāta un Nodarbinātības valsts aģentūras Jelgavas filiāles vadītāja Aigara Rubļa, Jelgavas pilsētas bibliotēkas pārstāves Maijas Rubauskas, Jelgavas Latviešu biedrības pārstāvja Artūra Jankovska.

Krājuma atvēršanas svētkos bija iespēja klausīties autoru dzejā. Bet ar muzikāliem priekšnesumiem uzstājās dziedātāja Rita Staune-Doniņa, jaunā izpildītāja Rēzija Anna Jaseviča, saksofonists Aleksandrs Fedotovs un Jelgavas Latviešu biedrības deju kopa “Rudens roze” (kolektīva vadītāja Lauma Zeltiņa).

“Paldies autoriem, kas par spīti dažādiem dzīves izaicinājumiem, turpina rakstīt, priecē ar saviem literārajiem, bagātina mūsu valodu un būt uzticīgi dzejnieku klubam “Pieskāriens”, kā arī lasītājiem, kas mūs lasa, iedvesmo un vērtē,” tā J.Zariņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā piedalījās un brīvprātīgi palīdzēja Svētes pagasta jaunieši. Pasākumu finansiāli atbalsta Jelgavas valstspilsētas dome, Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra”, Jelgavas Latviešu biedrība, biedrība “Zariņš & Co”, SIA “Top Food”, Jurijs Strods, Ilga Antuža, Baiba Rivža, Rita Vectirāne, Modris Jansons, Roberts Šlegelmilhs, Jānis Belovs, Melita un Juris Zariņi.

Sirsnīgs paldies arī SIA “Viktorija B” (konditorejas “Silva”) īpašniekiem Rihardam un Sandrai Blūmaņiem par gardajiem kliņģeriem, SIA “Simon” (drukas darbnīcas “CopyPlus”) vadītājai Agnesei Rudzītei par drukas pakalpojumiem afišām un ielūgumiem, SIA “Kokradis” īpašniekiem Elīnai un Jurim Laveiķim par speciāli izgatavotām dāvanām autoriem. Informatīvais atbalsts – laikraksts “Zemgales Ziņas”.

Foto: Ieva Romaško

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.