Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobeles slimnīcā sāks jauno daudzbērnu ģimeņu māmiņu sveikšanu un informēšanu

Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība Dobeles un apkārtnes slimnīcā ceturtdien, 10.februārī, pulksten 11, sāks aktivitāti, kas uzsākta jau vairākās Latvijas vietās – apsveikt tās māmiņas, kuras laiž pasaulē trešo bērniņu. Apvienība ar slimnīcas Dzemdību nodaļu parakstīs vienošanos par pirmo dāvaniņu nodošanu, informē akcijas rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dobeles slimnīcā vidēji mēnesī 7 māmiņas laiž pasaulē trešos bērniņus. Dāvaniņas līdz pat 2022.gada beigām turpmāk plānots nogādāt katru otro mēnesi.

Apzinoties daudzbērnu ģimeņu atbalsta veidu atšķirības pašvaldību starpā un pēdējā laika atbalsta veidu izmaiņu apjomu valsts mērogā, Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība sāk īpašu kampaņu, lai vienkāršā un saprotamā veidā informētu jaunās daudzbērnu ģimenes, kāds atbalsts pieejams no valsts un pašvaldības puses un kādas ir iespējas plašāk aizstāvēt daudzbērnu ģimeņu intereses reģionālā un nacionālā mērogā.

Katru māmiņu, kas piepulcē savu ģimeni daudzbērnu ģimenes statusam, gaida arī īpašs apsveikums, jo apvienības ieskatā, katrai daudzbērnu māmiņai ir individuāli jāpasaka paldies par drosmi, kā arī jāveido sabiedrības un likumdevēju izpratne par daudzbērnu ģimeņu nozīmīgumu un ietekmi uz Latvijas valsts attīstību un ilgtspēju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visa 2022. gada garumā daudzās Latvijas dzemdību nodaļās katra māmiņa, kas pasaulē sagaidīs trešo bērniņu, saņems organizācijas un kampaņu atbalstošo uzņēmēju dāvanu, kā arī īpaši apkopotu informāciju par atbalsta iespējām.

Apvienības veidotā kampaņa uzsākta janvārī Jēkabpils reģionālajā slimnīcā un Vidzemes reģionālajā slimnīcā Valmierā. Februārī aktivitāti plānots sākt arī Kuldīgas, Jelgavas un Dobeles slimnīcās. Apvienība cer, ka šai kampaņai gada garumā varēs pievienot arvien jaunas pašvaldības un dzemdību nodaļas.

Kā uzsver Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienības valdes priekšsēdētāja Elīna Treija, vēlme uzsākt jauno daudzbērnu ģimeņu sveikšanu radusies tāpēc, ka Latvijā arvien sarūk vidējais bērnu skaits ģimenē. Šobrīd summārais dzimstības koeficients Latvijā ir 1,6, kas stipri atpaliek no minimālā nepieciešamā dzimstības līmeņa 2,1 bērns uz vienu sievieti, lai nodrošinātu paaudžu nomaiņu. Tādēļ katra māmiņa, kas uzdrošinās laist pasaulē trešo vai ceturto mazuli, ir īpaši atbalstāma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apvienības aptaujas liecina, ka ne visas māmiņas ir tik zinošas par valsts un pašvaldību atbalstu, kas tām kļūst pieejams, iegūstot daudzbērnu vecāka statusu, tāpēc arī informēšana par iespējām ir būtiska.

Būtiski, ka daudzbērnu ģimenes joprojām ir sociālā grupa, kas pakļauta augstam nabadzības un sociālās atstumtības riskam. Daudzbērnu ģimeņu interešu aizstāvībai ir nepieciešama aktīva, reģionāli plaša kustība, tādēļ Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība ar šiem apsveikumiem un informēšanas kampaņu vēlas iedrošināt ģimenes pievienoties 3+ kustībai – iesaistīties esošās vai veidot jaunas lokālās biedrības, jo tikai organizēti ir iespēja virzīt kopīgas iniciatīvas un panākt paliekošus uzlabojumus ģimenēm, akcentē Elīna Treija.

Apvienība pateicas Eiropas Ekonomiskās Zonas un Norvēģijas grantu programmai “Aktīvo iedzīvotāju fonds”, SIA “Centrālā laboratorija”, SIA “Parcels” un Fonds “Tavs atbalsts”, kas šo aktivitāti atbalstīs Dobeles slimnīcā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai kampaņu varētu paplašināt visos Latvijas reģionos, apvienība aicina uzņēmējus pievienoties apsveicēju lokam!

Labs vairo labo!

https://www.kustiba3plus.lv/aktivitates-1/2022/sveicam-jauno-daudzbernu-gimeni/

Foto: Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.