“FS Jelgava-2” ar Virslīgas spēlētājiem sastāvā izcīna uzvaru ceturtajā Jelgavas derbijā (FOTO)

Sestdien ceturtajā Jelgavas futbola derbijā “Altero.lv LIIGA” “B” grupas ietvaros “FS Jelgava-2” ar rezultātu 3:1 (2:0; 1:1) pārspēja JFC “Viola”. Spēles iznākumu lielā mērā noteica tas, ka uzvarētāju rindās papildināja Virslīgas komandas spēlētāji.

“FS Jelgava” dublieru komanda spēli uzsāka ar Virslīgas komandas sastāvu, izņemot vārtsargu Mārtiņu Veļiku un spēlētājiem, kuri spēlē nacionālās valstsvienībās. Šāda izvēle tika diktēta ar to, ka “FS Jelgava” Virslīgas pārtraukuma laikā ir nepieciešama spēļu prakse un spēļu grafiks sakrita ar cīņu pret JFC “Viola”, nevis ar kādus citu 2. līgas “B” grupas komandu.

No otras puses tas piedeva lielāku interesi Jelgavas derbijam. Protams, ka “FS Jelgava-2” uzsāka spēli ar pārsvaru bumbas kontrolē. Savukārt JFC “Viola” pārsteidza ar pārdomātu spēli aizsardzībā un Virslīgas futbolistiem labu laiku to neizdevās uzlauzt.

Tikai 21. minūtē “FS Jelgava” pussargam Aigaram Glaudānam izdevās izrauties caur aizsardzības pirmo līniju un pēc viņa piespēli bumbu vārtos ieraidīja Ralfs Šitjakovs – 1:0.

JFC “Viola” nekrita panikā un atbildēja ar bīstamiem un ātriem pretuzbrukumiem, apdraudot Mārtiņa Veļikas vārtus. Diemžēl bumba neatrada ceļu uz vārtiem, lai arī momentu bija pietiekami.

Pirmā puslaika beigās “FS Jelgava-2” pussargs Andris Deklavs ar galvu ieraidīja bumbu Artūra Štefenhagena vārtos, ļaujot Virslīgas spēlētājiem aiziet uz pārtraukumu ar mierīgu sirdi – 2:0.

Otrajā puslaikā komandas vairāk cīnījās par bumbu laukuma centrā, nespējot gūt pārākumu bumbas kontrolē. “FS Jelgava-2” galvenais treneris, Ukrainas speciālists Anatolijs Sidenko pakāpeniski nomainīja Virslīgas spēlētājus ar dublieriem, kuriem bija dots uzdevums uzturēt augstu spēles tempu.

Jaunieši izrādīja iniciatīvu, bet pie vārtu guvuma ilgi nevarēja tikt. Pieredzējušie JFC “Viola” spēlētāji izmantoja šo aspektu, lai atgrieztu spēlei intrigu. 80. minūtē pussargs Mārtiņš Pivarovičs izpildīja standart sitienu tuvu no laukuma centra, iecentrējot bumbu soda laukumā, kur ar bumbu veiksmīgi izrīkojās Helvijs Staļģis, samazinot rezultāta atšķirību līdz minimumam – 2:1.

Tuvojoties spēles beigām JFC “Viola” amatieru komandas sastāvs sāka nogurt, bet regulāri trenējošie jaunieši sāka vairāk veidot ātrus uzbrukumus. Spēles noslēgumā Ralfs Burkāns tika neatļauti nogāzts pretinieku soda laukumā un tas deva iespēju Mārcim Peilānam precīzi izpildīt 11 metru soda sitienu – 3:1.

“FS Jelgava-2” saglabā vadību Jelgavas derbiju vēsturē, bet labi atceras, ka viena no savstarpējām spēlēm tika aizvadīta ar neizšķirtu rezultātu – 3:0. Piektais derbijs tiks aizvadīts 3. augustā uz Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadiona dabiskā seguma.

Komandu sastāvi

“FS Jelgava-2”: 23 Mārtiņš Veļika (G), 17 Kristers Pantelejevs (33 Kristiāns Kotovs 62′), 71 Gļebs Kačanovs, 31 Valters Purs, 19 Mārcis Šusts (6 Edgars Brūniņš 73′), 9 Agris Glaudāns (15 Andris Liepnieks 46′), 28 Andris Deklavs (C) (5 Markuss Ivanovs 56′), 8 Mārcis Peilāns, 20 Ralfs Šitjakovs (14 Ralfs Burkāns 62′), 27 Joseph Oloko Ede (70 Artūrs Janovskis 56′), 99 Rihards Bečers (26 Rūdolfs Laķis 73′); galvenais treneris: Anatolii Sidenko.

JFC “Viola”: 1 Artūrs Štefenhagens (G), 9 Kristens Knope, 11 Raivo Minkevičs, 7 Matīss Baškevics (2 Jurijs Ivanovs 73′), 8 Helvijs Staļģis (C), 10 Mārtiņš Pivarovičs, 15 Eduards Zecmanis, 14 Aldis Trukšāns, 16 Aksels Grosfogels (22 Māris Dūrējs 56′), 18 Mareks Rudakovs (13 Vitālijs Abramovs 57′), 6 Mareks Plonis; rezervisti: 99 Kaspars Sondors (G), 5 Ričards Jirgensons, 21 Andrejs Dementjevs, 4 Zigmunds Rubīns; galvenais treneris: Aldis Trukšāns.