“FS Jelgava” Budapeštā debitē UEFA Jaunatnes līgā ar zaudējumu

Futbola komanda “FS Jelgava” Budapeštā (Ungārijā) debitēja UEFA Jaunatnes līgas (Youth league) Nacionālo čempionu zarā ar spēli pret “MTK Budapest” un piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu – 0:3 (0:1).

Pirmo puslaiku abas komandas iesāka testējot viena otras spējas, bet ap piecpadsmito minūti iezīmējās tendence, ka ungāriem vairāk padodas ieiet “FS Jelgava” soda laukumā. Jelgavnieki uz to centās atbildēt ar ātriem pretuzbrukumiem, kurus ievadīja tālas piespēles, bet šī taktika nepalīdzēja nonākt līdz “MTK Budapest” soda laukumam.

Jelgavnieku vārtsargam Raivo Stūriņam nācās iesaistīties spēlē ap divdesmito minūti, kad soda laukumā tika iecentrēta bumba. Sitienu viņš atvairīja, bet bumba ar rikošetiem nonāca pie uzbrucēja Benedikta Barkoczi. Spēcīgo bumbas raidījumu bloķēja aizsargs Dāvis Vējkrīgers, bet spēles galvenais tiesnesis saskatīja spēli ar roku un piesprieda 11 metru soda sitienu.

Soda sitiens 22. spēles minūtē nav tā patīkamākā situācija spēlē. Tomēr milzīgu pārsteigumu visiem spēja sagādāt jelgavnieku vārtsargs Raivo Stūriņš, kurš uzmin Barkoczi sitiena virzienu un atvaira bumbu. Raivo puslaika turpinājumā vēl vairākas reizes lieliski neitralizēja ungāru raidītās bumbas, viešot pārliecību savos komandas biedros.

42. spēles minūtē Rihardam Bečeram bija lieliska iespēja apspēlēt par tālu no vārtiem izgājušo “MTK Budapest” vārtsargu Adrianu Čenteriču, bet neveiksmīgi aizķērušās kājas un kritiens uz zāli, neļāva viņam atklāt spēles rezultātu.

Pavisam nelāga situācija izveidojās pirmā puslaika papildus piešķirtajā minūtē, kad jelgavnieku aizsargiem neizdevās izveidot aizmugures situāciju un ungāru uzbrucējs Matijas Kovačs caur kreiso malu ieskrēja soda laukumā un precīzi raidīja bumbu vārtos, atklājot spēles rezultātu – 0:1.

Otrā puslaika sākumā “FS Jelgava” spēlētāji mēģināja pārņemt spēles iniciatīvu, bet laukuma saimnieki spēja to nepieļaut un turpināja veidot bīstamas situācijas, kurās gan viņu sitieni vai nu tika bloķēti, vai arī paši sita garām vārtiem.

57. minūtē, jau iepriekš iepazītai “MTK Budapest” uzbrucējs Benedikts Barkoczi, ar tālu piespēli izvirzīja uzbrukumā Ādamu Merenji. Jelgavnieku aizsargi vēl reiz cerēja uz aizmugures stāvokli, bet Merenji raidīja bumbu Raivo Stūriņa sargātajos vārtos – 0:2.

Pēc pārliecinošas izvirzīšanās vadībā laukuma saimnieki nedaudz samazināja savu spiedienu, bet “FS Jelgava” futbolisti pielika vairāk cīņas sparu, kas radīja vairākas vārtu gūšanas iespējas. 69. minūtē Rihards Bečers ļoti ātrā skrējienā ierāvās pretinieka soda laukumā un sita bumbu vārtu tuvajā stūrī, bet diemžēl netrāpīja. 72. minūtē Ralfs Maslovs teicami iecentrēja bumbu soda laukumā, bet Bečera sitiens ar galvu bija neprecīzs.

“FS Jelgava” turpināja cīņu, bet 88. minūtē notika kārtējā neveiksme. Vārtsargs Raivo Stūriņš izsita bumbu no vārtiem ne pārāk tālu un tā uzreiz nonāca ungāru kontrolē, kas ļāva izveidot ātru pretuzbrukumu. Kamēr tālāk izskrējušie aizsargi steidza bloķēt bumbas lidojumu, “MTK Budapest” uzbrucējs Adins Molnārs raidīja trešo bumbu jelgavnieku vārtos – 0:3.

5. oktobrī Jelgavā abas komandas aizvadīs otro savstarpējo spēli pirmajā kārtā, un abu spēļu kopsummas uzvarētājs varēs turpināt cīņu otrajā kārtā ar “Ashdod” (Izraēla) un Baņa Lukas “Borac” (Bosnija un Hercegovina) pāra uzvarētāju.

Šī ir ceturtā reize, kad Latvijas komanda piedalās Eiropas prestižākajā klubu futbola turnīrā jauniešiem.  “FS Jelgava” šīs tiesības ieguva pagājušā sezonā, kad pirmo reizi Jelgavas pilsētas futbola vēsturē kļuva par Latvijas U-18 Elites grupas čempioniem.

UEFA Jaunatnes līgas turnīra izspēli veido sacensības divos zaros – UEFA Čempionu līgas zars, kurā startē to 32 klubu jauniešu komandas, kuri kvalificējušies UEFA Čempionu līgas turnīram, un Nacionālo čempionu zars, kurā startē 32 valstu nacionālo jaunatnes čempionātu uzvarētāji pēc UEFA valstu koeficienta rādītājiem.

Nacionālā čempionu zarā spēles notiek divās kārtās – vispirms 32 komandas sadalītas 16 pāros, kur aizvada pa vienai spēlei savā laukumā un izbraukumā, bet šo maču uzvarētāji iekļūs otrajā kārtā. Tajā pēc identiskas sistēmas tiks noskaidrotas astoņas komandas, kas kvalificēsies izslēgšanas spēļu kārtai un pievienosies astoņu UEFA Čempionu līgas zara apakšgrupu otro vietu ieguvējiem.

Izslēgšanas spēļu kārtā 16 komandas vienā mačā sadalīs ceļazīmes uz astotdaļfinālu, kur šīs vienības jau gaidīs UEFA Čempionu līgas zara apakšgrupu uzvarētāji. Turpinājumā astotdaļfinālā, ceturtdaļfinālā, pusfinālā un finālā uzvarētāji tiks noskaidroti vienā spēlē.

“FS Jelgava” – “MTK Budapest” 0:3 (0:1; 0:2)

“FS Jelgava”: Raivo Stūriņš (G), Ralfs Maslovs, Dāvis Vējkrīgers (C), Valters Purs, Valters Laiviņš (Jēkabs-Māris Šusts 56′), Kevins Cēsnieks, Ralfs Šitjakovs, Mārcis Peilāns (Ralfs Burkans 75′), Artūrs Janovskis (Kristers Skadmanis 90′), Kristaps Kļaviņš, Rihards Bečers (Kristers Zuševics 90′). Rezervisti: Rolfs Meiliņš, Valters Gaismiņš, Adams Dreimanis. Galvenais treneris: Ervīns Pērkons.

“MTK Budapest”: Adrián Csenterics (G), Dominik Varga, Yurii Matviiv, Ádám Vidnyánszky, Asante Kwadwo, Artúr Horváth (C), Gergő Szőke, Ádám Merényi (Krisztián Necula 89′), Benedek Barkóczi (Olivér Szöllősi 77′), Mátyás Kovács, Zoltán Vasvári (Ádin Molnár 61′). Rezervisti: Dávid Szolár (G), Kristóf Csernák, Tamás Rimóczi, Kristóf Lépő. Galvenais treneris: Dávid Horváth.

Brīdinājumi: – Dāvis Vējkrīgers, Ralfs Šitjakovs

Galvenais tiesnesis: Daniyar Sakhi (KAZ)