“FS Jelgava” izcīna pirmo uzvaru kopš 23. maija (FOTO, VIDEO)

Futbola komanda “FS Jelgava” savās mājās “Tonybet” Virslīgas 21. kārtas spēlē ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja Rīgas FK “Metta”, izcīnot pirmo uzvaru kopš 23. maija. Vienīgos vārtus pēc Agra Glaudāna rezultatīvas piespēles guva Nigērija leģionārs Oloko Ede.

“FS Jelgava” komandas sākumsastāvs salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli pret tukumniekiem nepiedzīvoja lielas pārmaiņas. Aizsarga Mārča Šusta vietā šoreiz spēli uzsāka Dilans Maiss (Dylan Georges-Francis Maes).

Izmaiņas piedzīvoja jelgavnieku izvietojums uz laukuma. Galvenais treneris Valērijs Redjko, izmantojot futbolistu individuālās īpašības, izveidoja vēl vienu spēlētāju aizsardzības līniju laukuma vidū, kura dinamiski mainījās uz uzbrūkošo, kad komanda pārgāja uzbrukumā.

FK “Metta” futbolisti pirmajās spēles minūtēs ieguva kontroli par bumbu un pacentās gūt ātros vārtus. Sastopoties ar jelgavnieku pretestību laukuma vidū, viņi pazaudēja iniciatīvu un labu laiku spēles gaitu kontrolēja “FS Jelgava” futbolisti. Rīdziniekiem tikai pirmā puslaika beigās uz neilgu laiku izdevās atjaunot kontroli pār bumbu.

Abām komandām bija iespēja izmantot standartsituācijas, ka arī veidot pretuzbrukumus. Vārtos precīzi spēlēja abu komandu vārtsargi un tāpēc arī spēles rezultāts pirmajā puslaikā netika atklāts.

Spožākais moments pirmajā puslaikā bija, kad Ralfs Šitjakovs izpildīja brīvsitienu 25 metru attālumā no vārtiem. Ralfa raidītā bumba trāpīja vārtu stabā un atleca atpakaļ laukumā, kur pie tās pirmais nonāca Ololko Ede un raidīja vārtos. Vārtu guvums netika ieskaitīts, jo nigērietis atradās aizmugures pozīcijā.

Pārtraukumā FK “Metta” apkopoja savas zināšanas par jauno jelgavnieku taktiku un otrajā puslaikā centās to lauzt ar tālām piespēlēm un flanga uzbrukumiem. Jelgavnieku vārtsargam Vjačeslavam Kudrjavcevam tas palielināja darba apjomu.

“FS Jelgava” turpināja sagādāt viesiem grūtības laukuma vidū. 62. minūtē pussargs Dāvis Mārcis Valmiers divcīņā izcīnīja no pretinieka bumbu un atdeva to uz laukuma centru Ralfam Šitjakovam. Ralfs ātri novērtēja situāciju un piespēlēja to uz pretinieku soda laukuma kreiso malu Agrim Glaudānam, kurš to raidīja uz vārtu priekšu. Vārtu priekšā Oloko Ede mainīja bumbas lidojuma trajektoriju un tā nonāca rīdzinieku vārtos – 1:0.

FK “Metta” tāds spēles iznākums neapmierināja un viņi lika lietā visus esošos spēkus. Jelgavnieki koncentrējās uz aizsardzības spēli, kas ļāva rīdziniekiem iespiest laukuma saimniekus aizsardzības zonā. Pateicoties “FS Jelgava” aizsargu un vārtsargu pašaizliedzīgai darbībai, viesi nespēja atspēlēties un piedzīvoja zaudējumu.

“FS Jelgava” šī ir pirmā uzvara kopš 23. maija, kad izbraukumā tika pārspēta FK “Auda”. Jelgavnieku galvenais treneris Valērijs Redjko atzīmēja, ka viņam pašam patīk uzvaras ar minimālu pārsvaru. Tādās spēlēs visa komanda saspringti spēlē visas 90 minūtes un tieši tas palīdz futbolistiem labāk attīstīt savas prasmes.

Treneris atzīmēja, ka sajutis atmiņas no FK “Jelgava” laikiem, kad spēles ar FK “Metta” bija pašas saspringtākas un emocionālākas. Nav arī brīnums, abi klubi strādā vienam mērķim – izaudzinātu vietējos futbolistus Latvijas valstsvienībai. Kopīgs mērķis vienoto komandas ideoloģiskā frontē, bet arī rada saspringtu konkurenci katrā savstarpējā spēlē.

Jau piektdien, 5. jūlijā “FS Jelgava” dosies izbraukumā uz Rīgu, lai aizvadītu spēli pret Latvijas čempioniem un “Tonybet” Virslīgas šīs sezonas līderiem – “FC RFS”. Jelgavniekiem tas būs kārtējais lielais pārbaudījums, bet futbols ir labs ar to, ka brīnumi mēdz notikt.

Komandu sastāvi

“FS Jelgava”: 1 Vjačeslavs Kudrjavcevs (G), 9 Joseph Oloko Ede (17 Andris Liepnieks 90’+4′), 3 Dylan Georges-Francis Maes (6 Yasuhiro Hanada 46′), 19 Armands Pētersons, 23 Gļebs Kļuškins, 22 Valters Purs, 8 Ralfs Šitjakovs (99 Rihards Bečers 79′), 18 Ralfs Maslovs, 10 Agris Glaudāns (15 Kristers Pantelejevs 63′), 11 Dāvis Mārcis Valmiers (70 Artūrs Janovskis 63′), 28 Andris Deklavs (C); rezervisti: 13 Mārtiņš Veļika (G), 4 Gļebs Kačanovs, 30 Mārcis Šusts, 14 Ādams Dreimanis; galvenais treneris: Valērijs Redjko.

FK “Metta”: 1 Alvis Sorokins (G), 9 Vinicius De Souza Alves (26 Oleksandr Kurtsev 76′), 3 Jordan Bender (17 Markuss Ivulāns 70′), 2 Rendijs Šibass, 28 Daniils Ulimbaševs, 33 Jegors Novikovs, 15 Daņiils Čiņajevs (25 Yevhen Stadnik 76′), 4 Kārlis Vilnis, 7 Mohamet Lamine Correa, 10 Bruno Melnis, 6 Oskars Vientiess (C); rezervisti: 12 Toms Tolmanis (G), 5 Yusif Yakubu, 30 Dans Sirbu, 20 Emīls Aizpurietis, 13 Tomass Zants; galvenais treneris: Andris Riherts.