“FS Jelgava” – Nākotnes līgas čempioni (FOTO)

Futbola komanda “FS Jelgava” svētdienas vakarā aizvadīja “Optibet” Nākotnes līgas spēli, kurā ar rezultātu 4:2 (1:2; 3:0) pieveica “FK Salaspils” futbolistus. Spēlē gūtie punkti ļāva komandai divas spēles līdz sezonas noslēgumam izcīnīt čempionu titulu.

Daudziem skatītājiem, kuri ieradās uz spēli, nebūtu ienācis prātā, kā šī spēle izvērtīsies. Pēc garas nezaudēto vārtu uzvaras sērijas visi, pilnīgi visi bija pārliecināti, ka “FS Jelgava” uzvarēs bez grūtībām, un skatītāji kopā ar komandu varēs nosvinēt Nākotnes līgas čempionu titula iegūšanu. Bet viss notika ne tā, kā gribētos.

No paša spēles sākuma “FS Salaspils” futbolisti parādīja, ka viņi nav gatavi viegli padoties. Viņi ļoti cieši spēlēja pret jelgavniekiem, neļaujot izvērst uzbrukumus, kā arī veidoja savus. Spēles astotajā minūtē Dāvis Mārcis Valmiers viesu laukuma pusē izcili atņēma pretiniekam bumbu, pats aizskrēja līdz vārtiem un ieraidīja to Kārļa Kezika sargātos vārtos, atklājot spēles rezultātu – 1:0.

Iespējams, ātri gūtie vārti lika “FS Jelgava” futbolistiem pāragri atslābt un pavirši attiekties pret pretinieku. Savukārt “FK Salaspils” šo iespēju nekavējoties izmantoja savā labā. 20. minūtē jelgavnieku aizsargi neveiksmīgi saspēlējās savā laukuma pusē, kas ļāva salaspilietim Edgaram Pavļenko pārtvert bumbu, aizskriet līdz soda laukumam un raidīt bumbu Edgara Andrejeva sargāto vārtu augšējā kreisā stūrī – 1:1.

Viesi turpināja savu ofensīvu un 29. minūtē, izmantojot jelgavnieku atkāpšanos pie saviem vārtiem, “FS Salaspils” spēlētājs Dinis Čaika apspēlēja aizsargu un raidīja bumbu vārtu kreisajā apakšējā stūrī, izvirzot savu komandu spēles vadība – 1:2.

Daudzi skatītāji sūdzējās, ka pēc pirmā puslaika beigām viņiem “nosirmoja mati” vai parādījās nedrošības sajūta par spēles iznākumu. Tomēr tajā pašā laikā visi bija pārliecināti, ka “FS Jelgava” futbolisti “grauzīs zemi”, lai izrautu uzvaru. Un tā arī notika.

“FS Jelgava” spēlētāji nekavējoties ķērās pie bumbas kontroles atjaunošanas, un 48. minūtē spēlējošais treneris Valērijs Redjko no laukuma centra precīzi “iecēla” bumbu Ralfam Šitjakovam pretinieku soda laukumā. Ralfs ar māņu kustību apspēlēja pretinieka aizsargu un raidīja bumbu vārtu labajā pusē, izlīdzinot spēles rezultātu – 2:2.

Bet tas nebija vienīgais Ralfa panākums spēlē. Par komandas varoni viņš kļuva 65. minūtē, kad no soda laukuma kreisās malas stūra izpildīja brīvsitienu uz vārtiem. Futbolists raidīja bumbu pāri sieniņai, spēlētājiem un vārtsargam vārtu labajā, augšējā stūrī, izvirzot “FS Jelgava” spēles vadībā – 3:2.

“Es šim sitienam esmu daudz trenējies. Pirmajā puslaikā mēģināju un trāpīju vārtu pārliktnī. Ar otro reizi viss izdevās,” – savu vārtu guvumu komentēja Ralfs Šitjakovs.

“FS Jelgava” futbolisti neapstājās uz panāktā. 84. minūtē Vladislavs Žihs ar precīzu piespēli no laukuma centrā pa labo malu izvirzīja uz maiņu iznākušajam Kristeram Pantelejevam, kurš soda laukumā apspēlēja aizsargu un raidīja bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī – 4:2.

“Sēdēt uz soliņa visas spēles laikā bija ļoti nervozi. Ļoti gribējās iziet uz laukuma un izdarīt kaut ko komandas labā.” – tā Kristers pastāstīja par saviem pārdzīvojumiem, gaidot savu iespēju gūt vārtus.

“Ziniet, man gribējās šo uzvaru izcīnīt tiešā nozīmē, nevis ar vieglo uzvaru. Un tā tas arī sanāca, mēs savu panākumu izcīnījām tiešā veidā. Bet, protams, spēles sākumā mums nebija plāns izvērst spēli pēc šāda scenārija. Toties tagad ir neviltota un patiesa prieka sajūta par izcīnīto čempionu titulu,” – savas izjūtās dalījās pirmo vārtu autors Dāvis Mārcis Valmiers.

Spēles noslēgumā Latvijas Futbola federācijas pārstāvji pasniedza “FS Jelgava” spēlētājiem zelta medaļas un čempionāta kausu. Svinēšanas laikā fonā komandas atbalstītāji sarīkoja svinīgu uguņošanu.

Tomēr čempionāts vēl nav noslēdzies. Komandai ir jāaizvada divas spēles – 5. novembrī izbraukumā pret “Riga FC-2”, bet 13. novembrī savās mājās pret “Valmieras FC-2/VSS”. Jelgavas futbolisti apliecinājuši, ka viņi plāno uzvarēt abās šajās spēlēs.

“FS Jelgava” – “Salaspils” – 4:2 (1:2; 3:0)

“FS Jelgava”: Edgars Andrejevs (G), Agris Glaudāns (Vladislavs Žihs 46′), Dāvis Mārcis Valmiers (Mārcis Peilāns 75′), Antons Aleksandrs Dresmanis, Nakano Ryotaro, Andris Deklavs (C), Kevins Cēsnieks, Ralfs Šitjakovs, Ralfs Maslovs (Kristers Pantelejevs 81′), Rihards Bečers (Staņislavs Pihockis 75′), Valērijs Redjko. Rezervisti: Raivo Stūriņš (G), Ričards Jirgensons, Kristaps Ričards Sleņģis. Galvenais treneris: Ervīns Pērkons.

“Skanstes SK”: Kārlis Keziks (G), Roberts Gorodņickis, Roberts Mantrovs, Dmitrijs Gorjačko, Ivans Patrikejevs, Artemijs Piļipčuks, Vladimirs Hudožitkins, Edijs Bokāns, Dinis Čaika, Edgars Pavļenko, Juris Macuks (C). Rezervisti: Ruslans Šemetovs (G), Gļebs Ostapko. Galvenais treneris: Ravil Sabitov.

Brīdinājumi: Antons Aleksandrs Dresmanis – Roberts Mantrovs, Dmitrijs Gorjačko, Ivans Patrikejevs, Artemijs Piļipčuks.

Galvenais tiesnesis: Ingus Puriņš.