“FS Jelgava” sāk sezonu ar skaistu uzvaru

Futbola komanda “FS Jelgava”, atklājot “Optibet” Nākotnes līgas jauno sezonu savās mājās, ar rezultātu 3:2 (0:1; 3:1) pieveica Virslīgas komandas “RFS” dublieru komandu – “RFS-2”. Jelgavnieki neizteiksmīgi iesāka spēli, bet otrajā puslaikā spēja ne tikai atspēlēties, bet arī gūt uzvaru.

“FS Jelgava” sastāvs, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, piedzīvoja izmaiņas. Spēcīgākus spēlētājus pārvilināja Virslīgas komandas, bet to vietā stājās citi futbola skolas audzēkņi. Virslīgas kluba “RFS” dublieru sastāvs “uz papīra” izskatījās iespaidīgi. Vairāki augstākās futbola līgas spēlētāju, kuru augšgalā varētu iezīmēt uzbrucējus un kapteini Denisu Rakelu ar ļoti lielu pieredzi, spēlējot ārvalstīs.

Pretinieku uzvārdi, iespējams, ietekmēja gados jaunos “FS Jelgava” futbolistus, jo spēli viņi iesāka ar acīmredzamu pietāti pret “RFS-2” futbolistiem. Rīdzinieki ar prieku izmantoja šo iespēju un pārņēma bumbas kontroli savās rokās, un jau piektajā minūtē aizsargs Jānis Krautmanis atklāja spēles rezultātu – 0:1.

Redzot, cik pārliecinoši ir viesu spēlētāji, skatītājos sāka pamosties pesimisms par iespējamo spēles tālāko likteni. Bet visu mainīja “FS Jelgava” futbolistu attieksmes izmaiņas. Pavisam negaidīti viņi atmeta ar roku uz pietāti un sāka iesaistīties divcīņās par bumbu ar ko diezgan ātri atbruņoja “RFS-2” spēlētājus. Viesiem, protams, piederēja pārsvars bumbas kontrolē, bet arī “FS Jelgava” futbolisti spēja aizkļūt līdz pretinieka vārtiem. Jelgavnieku atmošanās neļāva rīdziniekiem vairs tik brīvi kustēties, un līdz ar to pirmais puslaiks beidzās ar to minimālu pārsvaru.

Otrās trešdaļas sākumā notika pavisam kardinālas pārmaiņas. “FS Jelgava” futbolisti pēc pārtraukuma izlēmuši parādīt, kurš uz šī laukuma ir saimnieks un pārņēma bumbas kontroli savās rokās. Jau trešajā otrā puslaika minūtē ātrā pretuzbrukumā Daniele Olivieri atdeva precīzu piespēli Ričardam Jirgensonam, kurš izlīdzināja spēles rezultātu – 1:1.

Turpinājumā “FS Jelgava” futbolisti lieliski spēlēja aizsardzībā, kas ļāva viņiem veidot pretuzbrukumus ar daudziem vārtu gūšanas momentiem. Puslaika desmitajā minūtē no laukuma kreisās malas brīvsitienu uz “RFS-2” vārtiem izpildīja Ralfs Šitjakovs. Precīzi un spēcīgi raidītai bumbu pielika rīdzinieks Kristiāns Ilenāns, un bumba ielidoja viņa paša vārtos – 2:1.

“RFS-2” metās atspēlēties, bet tas viņiem nepadevās tik viegli. Jelgavnieku aizsardzība spēja viņus atbruņot, bet uzbrucēji veidot pretuzbrukumus. “FS Jelgava” ļoti labi kontrolēja spēles gaitu, kamēr puslaika vidū neizlaida rīdzinieku ātro pretuzbrukumu, kuru ar vārtu guvumu noslēdza kotdivuārietis Ismaels Diomandē – 2:2.

Līdz trešdaļas beigām “FS Jelgava” futbolisti turpināja kontrolēt spēli un “bombardēt” pretinieku vārtus. Spēles 75. minūtē Ralfs Šitjakovs gandrīz guva kuriozus vārtus. Viņa, no centra raidītā bumba, pārlidoja pāri vārtsargam, bet diemžēl trāpīja vārtu pārliktnī un atleca atpakaļ laukumā. Šis moments lika rast pārliecību, ka vārtu guvums briest.

Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām jelgavnieki labi pacīnījās par bumbu laukuma centrā, kas ļāva izveidot ātru pretuzbrukumu, kura beigās bumbu vārtos ar galvu ieraidīja Kristers Pantelejevs – 3:2. Šie izrādījās arī uzvaras vārti, kas “FS Jelgava” atnesa pirmos trīs punktus jaunajā “Optibet” Nākotnes futbola līgā.

Nākamo spēli “FS Jelgava” aizvadīs 17. aprīlī, izbraukumā tiekoties ar “Rēzeknes” futbolistiem.