Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas tirgus lietā izšķirošais vārds paliek tiesai

Kopš 2016. gada jau trešo reizi skatot Jelgavas jaunā tirgus pabeigšanas termiņu, valstspilsētas dome visbeidzot nolēma, ka tirgus nodošana ir atliekama vēl uz diviem gadiem, proti, 2024. gadu. Tādējādi var sanākt, ka tirgus tiks būvēts deviņus gadus, kas, pēc domnieka Gunāra Kurloviča (Latvijas Reģionu apvienība) teiktā, ir salīdzināms ar Ēģiptes faraona Heopsa piramīdas būvēšanas laiku. Par šo lēmumu balsoja seši Zemnieku savienības deputāti – Andris Rāviņš, Rita Vectirāne, Mintauts Buškevics, Vilis Ļevčenoks, Inese Bandeniece, Ilze Priževoite –, kā arī Jurijs Strods no Nacionālās apvienības un Uldis Dūmiņš ar Mārtiņu Daģi (abi no “Attīstībai/Par!”. “Pret” balsoja Aigars Rublis, Andris Tomašūns (abi “Jaunā Vienotība”), Gunārs Kurlovičs (Latvijas Reģionu apvienība) un Andrejs Pagors (Latvijas Krievu savienība). Atturējās Roberts Šlegelmilhs (Nacionālā apvienība) un Andrejs Eihvalds (“Saskaņa”).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja 160 pareizina ar pieci, iznāk 800

“Ziņas” jau rakstīja, ka 2019. gada maijā Valsts policija par iespējamiem noziegumiem Jelgavas tirgus pamatkapitāla palielināšanā (lasi – privatizēšanā) uzsāka kriminālprocesu, kas tiek virzīts pēc Krimināllikuma 195. panta un, iespējams, saistās ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. “Ziņas” rakstīja arī par to, ka 2016. gadā Jelgavas mēra A.Rāviņa atbalstītais Vladimirs Šalajevs no firmas “ERA2K TT” (ar minimālo 3000 eiro pamatkapitālu) ieguva kontroli pār agrāk pašvaldībai piederējušo uzņēmumu “Jelgavas tirgus”.

“Jelgavas tirgus” privatizēšanai no “ERA2K TT” tika prasīts ieguldīt 800 tūkstošu eiro investīciju pamatkapitāla palielināšanai. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ierēdņu, kā arī izmeklēšanas veicēju uzmanību piesaistījis tas, kas “Jelgavas tirgus” pamatkapitāls palielināts piecos atsevišķos maksājumos, katrā pārskaitot pa 160 000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iespējams, šī par 800 tūkstošiem piecreiz mazākā summa viltīgi piecas reizes tika griezta uz riņķi, it kā maksājot vienu un to pašu naudu. Kriminālprocesa uzraudzītājs Zemgales tiesu apgabala virsprokurors Aigars Bičušs “Ziņām” jūnija sākumā minēja, ka izmeklēšana tuvojas beigām un dažu mēnešu laikā lieta varētu tikt nodota tiesā.

Visu rakstu varat izlasīt 4. augusta laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Teksts; Gaitis Grūtups

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.