Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavnieki piedalās Lielajā talkā

Šodien Latvijā jau 15. reizi notiek Lielā talka, un tajā iesaistās arī jelgavnieki, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mēs tepat blakus dzīvojam. Tīrā un sakoptā vidē dzīvot ir daudz patīkamāk, tāpēc arī iesaistāmies citu atstāto atkritumu vākšanā. Jāatzīst, salīdzinot ar pirmo talku pirms vairāk nekā desmit gadiem, situācija būtiski uzlabojusies. Šoreiz atkritumu ir pat par 80 procentiem mazāk,” vērtē Kaspars, kurš kopā ar ģimeni uzskatāmi par Lielās talkas veterāniem. Viņi jau daudzus gadus ne tikai Lielās talkas laikā, bet arī ikdienā sakopj teritoriju, caur kuru ved īsākais ceļš no “Maximas” Dobeles šosejā līdz Ganību ielas dzīvojamam rajonam.

Lielās talkas vadmotīvs šogad ir “Celies, posies, iesaisties!”, iedzīvotājus jau 15. reizi aicinot piedalīties vides sakopšanas un labiekārtošanas darbos, lai kopīgiem spēkiem tuvotos mērķim – Latvijai kā tīrākajai un sakoptākajai vietai pasaulē.

Daļai jelgavnieku Lielā talka, sakopjot kādu pilsētas stūrīti, kļuvusi jau par tradīciju – kāds tajā piedalās jau vismaz desmito reizi, cits piekto –, bet kādam šogad ir pirmā Lielās talkas pieredze. “Šī ir pirmā Lediņu ceļa kaimiņu Lielā talka. Pagājušajā vasarā viens kaimiņš izveidoja Lediņu ceļa iedzīvotāju kopīgu grupu lietotnē “WhatsApp”, kurā apspriest aktuālos jautājumus, un šogad grupā izskanēja ierosinājums visiem piedalīties Lielajā talkā, lai savāktu caurbraucēju atstātās “dāvaniņas” Lediņu ceļa malās posmā no Kārniņu ceļa līdz nometnei “Lediņi”. Reizē tā ir iespēja kaimiņiem beidzot iepazīties klātienē un redzēt citam citu vaigā,” stāsta Lediņu ceļa iedzīvotāja Anda, atklājot, ka pēc darba talcinieki arī cienāti ar zupu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmo talku, sakopjot ielas posmu pie Jelgavas robežas, šogad sarīkojuši arī Romas ielas iedzīvotāji. “Mūsu rajons kļuvis aktīvāks, un arvien biežāk plānojam kopīgus kaimiņu pasākumus. Šodien izdomājām piedalīties Lielajā talkā, sakopjot Romas ielas galu pie pilsētas robežas, bet 4. maijā gatavojamies pļavā kopā svinēt Baltā galdauta svētkus. Talka izdevās, un ceram, ka arī 4. maijā viss izdosies,” saka Romas ielas iedzīvotāja Sanda Apsīte, atklājot, ka kaimiņi uz Lielo talku nebija jāskubina, jo visi grib dzīvot skaistā un sakoptā vidē. “Šī ir mūsu zeme, te ir mūsu mājas, te aug mūsu bēri. Mūsu rajonā dzīvo daudz ģimeņu ar bērniem, un ir svarīgi arī viņiem mācīt, lai nemēslo, ka nav būtiski, vai tā ir tava zeme vai sveša, – ikviens var izdarīt ko labu un pielikt savu roku, sakopt. Ar savu piemēru mēs mudinām iesaistīties arī jauno paaudzi,” saka Sanda.  

Kaimiņi Lielajā talkā šodien sakopa arī Plostu ielas galu. “Uz šo rajonu dzīvot pārcēlos pirms trim gadiem. Pirmajā gadā talkoju viena, bet pagājušajā gadā man jau pievienojās tuvākie kaimiņi. Pēc talkas iekūrām ugunskuru, pasēdējām, un viņi teica, ka šādu pasākumu vajag atkārtot, turklāt arī pieaicināt citus Plostu ielas iedzīvotājus. Te nu mēs esam – mums Lielā talka ir ielas iedzīvotājus saliedējošs pasākums,” saka Ņina no Plostu ielas. Viņa atklāj, ka Plostu iela nereti ir ceļš atpūtniekiem līdz Svētes upes peldvietai, kur mēdz atstāt tukšās pudeles, ēdienu iepakojumu un citus atkritumus. “Dažādas negaidītas “dāvanas” palu laikā pavasarī mums sarūpē arī Svēte, izejot no krastiem, taču tās cenšamies savākt, negaidot Lielo talku, jo gribas, lai apkārtējā vide ir skaista un pašiem tajā patīkami dzīvot,” tā viņa.

Lielajā talkā, sakopjot Driksas krastu, šodien iesaistījās arī ap 20 Ukrainas kara bēgļu, kuri šobrīd dzīvo pašvaldības nodrošinātajā izmitināšanas vietā – Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) 5. studentu viesnīcā. “Tas ir veids, kā mēs varam pateikties par to, ko jelgavnieki mūsu labā dara. Milzīgs paldies par uzņemšanu, par izmitināšanu un visu pārējo. Mēs Jelgavā jūtamies drošībā, mums viss ir labi, un pateicībā gribam izdarīt kaut ko lietderīgu pilsētas labā, tādēļ iesaistāmies ar savu darbu,” saka ukrainiete Valērija, kura uz talku saorganizējusi savus tautiešus. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biezā slānī tukšas stikla un plastmasa pudeles, ēdienu iepakojums, veci apavi, automašīnu detaļu atlūzas, riepas, apģērbs un pat gludeklis un biroja krēsls – tie ir jelgavnieku “atradumi”, sakopjot apkārtni Lielajā talkā.

Daļa jelgavnieku talku aizvadīja jau iepriekšējās dienās.

Pēc SIA “Zemgales Eko” datiem, šodien jelgavnieki talkoja arī Palīdzības ielā, Graudu un Miera ielā, Pērnavas ielā, Tērvetes ielā, Gulbju ielā, Svētes palienes pļavu apkārtnē, Pilssalā, Kalnciema ceļā, Strautu ceļā, Kadiķu ceļā, gar Svētes upi, Prohorova ielā un citviet. Lielās talkas koordinators Jelgavā SIA “Zemgales Eko” valdes loceklis Aleksejs Jankovskis stāsta, ka kopumā Jelgavā bija pieteiktas 50 oficiālās talkošanas vietas un talkotājiem Jelgavā izdalīti aptuveni 2000 maisi. A.Jankovskis norāda, ka Lielās talkas laikā savākto atkritumu transportēšana uz sadzīves atkritumu poligonu “Brakšķi” no oficiāli pieteiktajām talkas vietām tiks sākta pirmdien. Visu talkotāju savākto atkritumu aizvešana varētu aizņemt 2–3 dienas.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.