Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā izvēlēties ideālās sieviešu saulesbrilles atbilstoši sejas formai?

Grūti iedomāties ikdienu vasarā bez saulesbrillēm. Arī ceļojot uz siltām un saulainām zemēm nedrīkst aizmirst saulesbrilles. Tās ir praktisks un stilīgs aksesuārs. Ja tu atradīsi ideālās saulesbrilles, kas atbilst tavai sejas formai, tad tu noteikti izcelsi savus plusus un noslēpsi trūkumus. Tas ir vienkāršs veids, kā uzlabot savu izskatu ar piemērota aksesuāra izvēli.

Kādas sejas formas vispār ir un kā noteikt savējo?

Ne visām sejas formām labi izskatās jebkuras saulesbrilles. Tāpēc labāk uzzināt, kāda tev ir sejas forma, lai varētu izvēlēties atbilstošas formas saulesbrilles. Zinot savu vēlamo saulesbriļļu formu un stilu, tev būs vieglāk izvēlēties saulesbrilles arī internetveikalā. Pavisam ir sešas standarta sejas formas – ovāla, apaļa, sirdsveida, dimanta formā, kvadrāta un trijstūra.

Lai noteiktu savu sejas formu, nofotografē savu seju (ja ir gari mati, tad tos ieteicams savākt zirgastē). Vislabāk, ja kāds cits tevi nofotografē, taču vari arī pati to darīt, tikai pārliecinies, ka seja nav nekādā leņķī, bet skatiens ir taisni kamerā. Pēc tam foto apstrādes programmā (vai izprintējot šo foto) atzīmē punktus sejas augšā, apakšā un sānos. Savienojot šos punktus, būs viegli saprast, kāda ir tava sejas forma.

Ovāla forma: seja ir vairāk gara kā plata. Žokļa līnija ir nedaudz šaurāka par pieri.

Apaļa forma: forma līdzinās kvadrātam, bet žokļa līnija ir apaļa.

Sirdsveida forma: piere ir platāka par žokļa līniju. Spics zods.

Dimanta forma: līdzīga forma sirdsveida sejas formai, bet šaurāka pieres daļa.

Kvadrāta forma: seja ir aptuveni tik plata, cik gara. Piere un žokļa līnija aptuveni vienāda platuma. Kvadrātveida žokļa līnija, un zods nav spics.

Trijstūra forma: Seja ir gara, nav plata. Plata piere un kvadrātveida žokļa līnija.

Kuras saulesbrilles izvēlēties katrai sejas formai?

Ja tev ir ovāla sejas forma, tad priecājies, jo šai sejas formai gandrīz visas brilles izskatīsies lieliski. Vislabākā izvēle būs apaļas, ovālas, kvadrāta formas saulesbrilles vai aviatora un kaķacu formas brilles. Lai gan ovālai sejas formai piestāv gandrīz viss, labāk neizvēlēties ļoti lielas saulesbrilles, jo tās padarīs seju platāku.

Apaļas sejas formas īpašniecēm nevajag izvēlēties saulesbrilles, kas seju padarītu vēl apaļāku. Izvēlies taisnstūra formas brilles ar stingrām līnijām. Lai pagarinātu seju, izvēlies ovālas saulesbrilles. Apaļai sejas formai būs piemērotas saulesbrilles ar masīviem rāmjiem. Izvairies no apaļām saulesbrillēm, jo šīs formas brilles tavu seju padarīs apaļāku.

Sirds formas sejai vislabāk izskatīsies saulesbrilles kvadrāta formā, taisnstūra formā, trapeces formā vai aviatora saulesbrilles. Neizvēlies saulesbrilles, kuru rāmja augšdaļa ir vienā līnijā ar uzacīm, kā arī izvairies no kaķacs formas saulesbrillēm.

Dimanta jeb romba sejas formai arī ir viegli izvēlēties saulesbrilles. Lieliski izskatīsies tās brilles, kuru augstums ir lielāks par platumu, piemēram, ovālas formas brilles. Neizvēlies taisnstūra formas vai apaļas saulesbrilles.

Ja tev ir kvadrāta formas seja, tad izvēlies brilles, lai padarītu sejas līnijas maigākas. Vislabāk tev izskatīsies ovālas saulesbrilles. Noteikti nevelc kvadrāta formas vai taisnstūra formas brilles, jo tās seju padarīs vēl kantaināku.

Savukārt sievietēm ar trijstūra sejas formu jāizceļ sejas augšdaļa, tāpēc izvēlies brilles ar lieliem un masīviem rāmjiem. Lieliski izskatīsies arī pilienu formas saulesbrilles. Noteikti neizvēlies mazas saulesbrilles ar šauriem rāmjiem.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.