Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kā uzlabot pozīciju Google rezultātos

Bieži vien saņemam jautājumu – Kas ir SEO? Vienkāršiem vārdiem sakot, tā ir lapas optimizācija, kas nosaka, cik augstu Tava mājaslapa atradīsies meklētājprogrammu rezultātos. Neatkarīgi no uzņēmējdarbības veida, neatkarīgi no tā, vai tas ir komunikāciju konsultāciju birojs vai kūku veikals, efektīva SEO stratēģija ir gudrs veids, kā palielināt redzamību tiešsaistē, piesaistīt jaunus klientus, attīstīt savu biznesu un palielināt peļņu. Bet kam jāpievērš uzmanība veicot SEO optimizāciju un kā uzlabot pozīciju Google rezultātos? Ieskaties šajos 3 ieteikumos, kas palīdzēs Tev uzlabot Tavas lapas rezultātus:

  1. Augstas kvalitātes saturs

Augstas kvalitātes saturs ir SEO panākumu pamatā. Lai sāktu veidot interesantu, kvalitatīvu un arī noderīgu saturu, katrā lapā jānodrošina vismaz 300 vārdu garš oriģinālais saturs. Ņem vērā, ka meklētājprogrammas algoritms atklāj dublētu saturu un var sodīt lapu par kopēta satura izmantošanu, pazeminot satura novērtējumu. Laba SEO prakse paredz, ka saturs ir jāsadala īsākos gabalos, izceļot tā daļas ar H2 apakšvirsrakstiem, lai to būtu viegli ne tikai pārbaudīt algoritmam, bet lasītājiem arī vieglāk lasīt.

  1. Pielāgo saturu SEO prasībām

Saturam nav tikai jābūt augstas kvalitātes, bet tas ir arī jāoptimizē meklētājprogrammu algoritmu prasībām. Sāksim ar pamata lietām:

  • Izvēlieties vienu primāro atslēgvārdu lapai un trīs līdz četrus saistītos atslēgvārdus.
  • Iekļaujiet primāro atslēgvārdu savā URL.
  • Pārliecinieties, ka virsraksta tagā, meta aprakstā un H1 ir iekļauts jūsu galvenais atslēgvārds.
  • Pārliecinieties, vai iekšējās saites izmanto efektīvu enkura tekstu jeb veido saites starp rakstiem.
  • Iekļaujiet vismaz vienu attēlu.

Kad šie punkti izpildīti, jau diezgan ātri redzēsi, ka arī rezultāti uzlabojās.

  1. Veido iekšējās un ārējās saites

Iekšējo un ārējo saišu veidošana palīdz nostiprināt lapas autoritāti, līdz ar ko uzlabojas arī Google algoritma novērtējums. Iekšējās saites palīdz lasītājam nonākt no vienas lapas uz otru, kas saistītas ar konkrēto tēmu vai nozari. Turpretī ārējās saista Tavu mājaslapu ar citām lapām. Bet atceries, saistītajām lapām jābūt kvalitatīvām un uzticamām.

Ja arī Tu vēlies uzlabot lapas pozīciju Google rezultātos, ieskaties SEO Aģentūras pakalpojumu klāstā. Tur atradīsi gan iekšējo, gan ārējo SEO optimizāciju un visus tās etapus, lai uzlabotu Tavas lapas sasniegtos rezultātus.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.