Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ko dara grāmatvedis

Tas ir lielākajai daļai sabiedrības pilnīgi saprotami: katram uzņēmumam ir nepieciešams grāmatvedis. Bet ko tad īsti dara grāmatvedis? Kādi ir viņa pienākumi?

Viss par finansēm

Pēc būtības grāmatvedis “pieskata” uzņēmuma finanses, veicot dažādus aprēķinus, gatavojot atskaites un pārskatus. Savlaicīga finanšu informācijas apkopošana, apstrāde un finanšu rādītāju aprēķināšana ir viens no pirmajiem pienākumiem, kas katram nāk prātā saistībā ar grāmatvedi.

Bet grāmatveži ir daļēji arī analītiķi – viņi analizē uzņēmuma finansiālos darbības rādītājus, gatavo finanšu pārskatus un nodokļu deklarācijas, tāpat arī apkopo un kontrolē finanšu resursu sadali.

Bez šiem pamata pienākumiem ir arī tādi, kas raksturīgi labiem grāmatvežiem. Piemēram, labs grāmatvedis laiku pa laikam izstrādā vai papildina priekšlikumus uzņēmuma finansiālās darbības pilnveidošanai, viņš arī apmeklē dažādus seminārus un kursus, lasa specializēto literatūru, lai būtu lietas kursā par nozares aktualitātēm. Un, protams, grāmatvedis uzņemas atbildību, ka savu darbu ir veicis atbilstoši mūsu valsts likumdošanā noteiktajiem standartiem.

Darbam nepieciešamais

Ja grāmatvedi plānots algot uz vietas uzņēmumā, jāparūpējas, lai viņam pieejama biroja tehnika – dators, printeris, kopētājs utt., grāmatvedības programmatūra kā arī pieeja likumiem un noteikumiem, kas regulē konkrēto nozari Latvijā.

Ja grāmatvedis pieņemts darbā ar darba līgumu, jārēķinās, ka viņam būs nepieciešams piešķirt atvaļinājumu, kā arī nodrošināt visas citas lietas, kas ir būtiskas jebkurās darba attiecībās.

Savukārt, ja vērtējam rakstura īpašības, kādām vajadzētu piemist labam grāmatvedim, jāmin pacietība, precizitāte, rūpība, loģiskā domāšana, neatlaidība un augstas koncentrēšanās spējas.

Grāmatvedības ārpakalpojumi

Mūsdienās arvien biežāk uzņēmumi un iestādes izvēlas grāmatvedības pakalpojumus, līdz ar to fakts, ka uzņēmējs, iespējams, līdz galam nezina, ko dara grāmatvedis, ir pat normāla parādība. Tas tikai apliecina, ka grāmatvedības ārpakalpojumi tiek sniegti augstā kvalitātē, jo pretējā gadījumā uzņēmuma vai iestādes vadība jau būtu par to uzzinājusi.

Ja meklē savu grāmatvedi, kam uzticēt šo tik nozīmīgo darbu, iepazīsties ar Corsax.lv piedāvājumu! Iespējams, tieši pie jums strādā jūsu vislabākais grāmatvedis.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.