Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Lielākā “Lielupes līdaka” – 96 centimetri

Šodien aizvadītas Jelgavas atklātās sacensības makšķerēšanā no laivām “Lielupes līdaka 2022”, kas pulcēja 33 ekipāžas. Komandas tika vērtētas pēc loma kopējā garuma, bet dalībniekam, kurš izvilka lielāko līdaku, tika pasniegta speciāla balva. Lielāko līdaku šogad noķēra rīdzinieks Mārcis Purmalis, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis bija otrais gads, kad zivis tika nevis svērtas, bet mērītas. 2021. gadā lielāko līdaku noķēra Gatis Roga, un tā bija 83 centimetrus gara. Bet šogad lielāko līdaku no Lielupes izvilka rīdzinieks Mārcis Purmalis, un tā bija 96 centimetrus gara. “Sacensībās Jelgavā piedalījos pirmo reizi. Patiesībā makšķerēju tikai trīs gadus un tikai šoruden sākām startēt arī sacensībās, tāpēc prieks ir liels,” tā Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” pastāstīja M.Purmalis. Viņa draugam pie Lielupes pieder īpašums, un ir vieta, kur visiem satikties, tā teikt, starta punkts – Mārcis spriež, ka tas arī ir galvenais, kas motivē makšķerēt. Līdz ar to Lielupē ķert zivis sanāk bieži, un tāpēc arī nolemts piedalīties sacensībās. “Vasarā piedalīšos arī “Lielupes zandartā”,” sola M.Purmalis. Jāpiebilst, ka pēc sacensību dalībnieku lūguma lielākā līdaka tika arī nosvērta – tā svēra 6,33 kilogramus.

Dalībnieki varēja startēt individuāli vai komandās pa divi, no kuriem vienam dalībniekam jābūt pilngadīgam. Dalībnieki netika dalīti pēc vecuma vai dzimuma. Šogad uz starta izgāja 33 ekipāžas (58 dalībnieki), bet pie loma tika 14 no tām. Lomā tika ieskaitītas trīs līdakas, sākot no 50 centimetriem, viens zandarts, sākot no 45 centimetriem, un pieci asari, sākot no 25 centimetriem. Dalībniekiem noķertās zivis bija jānomēra un jānofotografē, bildes iesūtot sacensību galvenajam tiesnesim. Kā skaidro sacensību galvenais tiesnesis Juris Kaminskis, pāriešana no zivju svēršanas uz mērīšanu notikusi, lai veicinātu loma atlaišanu atpakaļ upē.

Uzvarētājs tika noteikts, saskaitot noķerto zivju garumu. Sacensībās garāko lomu izvilka un uzvarēja Uldis Ķekars, kura loma kopējais garums bija 265 centimetri. Otro vietu ieguva Gints Zariņš un Kaspars Šverns ar loma kopējo garumu 202 centimetri. Trešā vieta Kasparam Zviedrim un Agrim Miezim ar loma kopējo garumu 139 centimetri.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensības, lai popularizētu makšķerēšanu kā veselīgu un aktīvu sporta veidu un iesaistītu iedzīvotājus tautas sporta aktivitātēs, rīkoja makšķerēšanas sporta klubs “Lielupes brekši” sadarbībā ar Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”. Sacensības “Lielupes līdaka” Jelgavā notiek kopš 2010. gada.

Foto: Jelgavas Sporta servisa centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.