Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Mājokļa komforta uzlabošana ar siltām grīdām

Siltās grīdas mājoklī ir ne tikai labāka komforta jautājums, bet arī enerģijas efektivitātes faktors. Siltās grīdas sistēmas nodrošina vienmērīgāku siltuma sadali telpā un samazina enerģijas izmaksas.

Energoefektivitāte un komforts – šie divi svarīgākie faktori padara siltās grīdas par lielisku un noderīgu risinājumu jebkuram mūsdienīgam mājoklim. Pateicoties tam, ka vienā risinājumā apvienojas komforts, gan enerģijas izdevumu samazināšana, siltās grīdas ir kļuvušas par populāru izvēli daudzu dzīvojamu platību īpašnieku vidū.

Komforta uzlabošana

Siltās grīdas un arī siltās sienas ir lielisks veids, kā padarīt savu mājokli patiešām mājīgu. Kad pienāk ziemas aukstums un visbiežāk paliek aukstākas grīdas mājoklī, nav nekas labāks par to, kā iespēja staigāt pa siltu grīdu ar kailām pēdām.

Jaunie modernie risinājumi nodrošina arī iespēju izmantot viedos sensorus vai laika apstākļu kontroles sistēmas, kas automātiski pielāgo temperatūru telpā atkarībā no vides apstākļiem. Tas palīdz ietaupīt enerģiju un samazināt apkures izmaksas.

Elektriskās vai ūdens siltās grīdas

Elektriskās siltās grīdas ir viegli uzstādāmas, kas padara tās par pievilcīgu izvēli, tomēr pastāv būtiska atšķirība starp elektrisko un ūdens grīdu sistēmu darbību. Ūdens sistēma nodrošinās daudz vienmērīgāku siltuma izplatība telpā, līdz ar to iegūstot lielas priekšrocības energoefektivitātes ziņā. Mazai istabai varētu būt labāk piemērota elektriskā siltā grīda, bet lielai telpai noteikti daudz efektīvāka būs ūdens siltā grīda. Svarīgi ir arī izvērtēt grīdas seguma veidu, jo tas noteikti ietekmē siltuma padevi.

Siltās grīdas uzstādīšana pašu spēkiem – iespējas un riski

Uzstādot siltās grīdas, ir svarīgi rūpīgi izplānot visus soļus. Pirmkārt, nepieciešams noteikt pareizo sistēmas veidu atbilstoši telpas lielumam un vajadzībām. Sekojoši jāizvēlas piemēroti materiāli un jāievēro visas drošības prasības. Lai nodrošinātu kvalitatīvu grīdas darbību, ir būtiski precīzi ievērot uzstādīšanas tehnoloģiju.

Ir svarīgi saprast, ka nepareizi uzstādīta siltā grīda var radīt nopietnas problēmas grīdas segumam vai pat apkures sistēmai kopumā. Ja netiek ievērotas ražotāja norādītās instrukcijas vai tiek pieļautas kļūdas montāžas procesa laikā, tas var novest pie bojājumiem tālākā sistēmas darbībā.

Tāpēc, ja nav pieredzes vai zināšanu par šo darbu, labāk ir to uzticēt profesionāļiem silto grīdu uzstādīšanā. Profesionālis ne tikai palīdzēs izvēlēties piemērotu risinājumu, bet arī visbiežāk garantēs kvalitatīvu rezultātu.

Segumu efektivitāte

Daži grīdu segumi labi vada karstu gaisu, bet citi var pat nedaudz traucēt siltuma efektivitātei. Piemēram, flīzes ir lielisks materiāls siltām grīdām, jo tās labi novada siltumu un saglabā to ilgākā laika periodā. Savukārt koka grīdas var būt mazliet mazāk efektīvas, jo koks var “pazaudēt” daļu siltuma.

Siltās grīdas efektivitāte ir tieši atkarīga arī no tā, cik pareizi tā ir uzstādīta un cik regulāri tiek veikta nepieciešamā apkope. Ja siltai grīdai netiek pievērsta pietiekama uzmanība, tas var kādā brīdī būtiski ietekmēt tās darbības kvalitāti.

Kabeļi, paklāji, termostati, temperatūras ierobežotāji 220.lv e-veikala piedāvājumā izdevīgāk – Devi siltās grīdas, arī apkures radiatori (https://220.lv/lv/majai-un-remontam/apkure/apkures-radiatori ) un citi piederumi siltuma nodrošināšanai mājoklī.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.