Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pasaules talkas dienā iedzīvotājus aicina apzaļumot Latviju

17. septembrī jau piekto gadu Latvijā norisinās Pasaules talka, kuras laikā iedzīvotāji aicināti piedalīties tradicionālajā koku sēšanas un stādīšanas akcijā “Laimes koki” ar mērķi labiekārtot un apzaļumot apdzīvotās teritorijas un sniegt ieguldījumu Latvijas un pasaules ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā. Šī gada Pasaules talkas vadmotīvs ir “Svinam un darām Latviju zaļu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš 2018. gada, kad Latvijā pirmo reizi norisinājās Pasaules talka, galvenais uzsvars tiek likts uz vides labiekārtošanu un apzaļumošanu, tāpēc talkas laikā iedzīvotāji ir aicināti sēt un stādīt kokus. Savukārt kopš 2020. gada norisinās akcija “Laimes koki”, un Latvijā ir tapuši jau divi Laimes koku parki – Valdemārpilī un Jelgavā.

Pēdējoreiz Laimes koku parks, kas atrodas Pasta salā, papildināts Lielās talkas dienā, 30. aprīlī, tur iestādot trīs krasta kļavas un divus parastos skābaržus. Pasta salā gan Lielajās talkās, kas notiek pavasarī, gan Pasaules talkās, kas norisinās septembrī, līdz šim iestādīti vairāk nekā 20 dažādu šķirņu koki – purpura ābeles, sārtās ievas, sarkanie ozoli, vītoli, miltu pīlādži, melnalksnis, parastais ozols, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

“Viens no lielākajiem Latvijas dārgumiem ir daudzveidīga daba, un tā ir jāsaudzē. Organizējot Lielo talku pavasarī un Pasaules talku rudenī, ik gadu ir vērojams, ka sabiedrībai ir svarīgi saglabāt savas vērtības un rūpēties par to, lai būtu zaļa un vesela vide. Pēdējos mēnešos arvien aktuālāks kļūst jautājums par mežu izciršanu, tāpēc ir nepieciešams rīkoties katram individuāli un visiem kopā. Aicinu ikvienu šogad nepalikt malā un 17. septembrī piedalīties Pasaules talkā, lai iestādītu savu Laimes koku un palīdzētu Latviju saglabāt zaļu arī nākamajām paaudzēm! Svinam un darām Latviju zaļu!” aicina Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ikviens var pieteikt savu koku stādīšanas vietu Lielās talkas mājaslapā izvietotajā kartē: https://talkas.lv/laimes-koki/.

Šogad kopumā Pasaules talkā piedalās 191 viena pasaules valsts, vienojot miljoniem brīvprātīgo, lai kopā samazinātu globālo piesārņojumu un rūpētos par pasaules ilgtspēju. Organizācijas mērķis ir iesaistīt 5% no visas pasaules iedzīvotājiem sakopšanas talkās. Latvija jau piekto gadu pēc kārtas ir daļa no Pasaules talkas kustības. Gluži kā iepriekšējos gados, 12. septembrī Trapenē tika atklāts trešais Laimes koku parks. Taču akcijas ietvaros šādi parki šoruden taps arī Viļānos un Krāslavā. Savukārt šodien iedzīvotāji ir aicināti piedalīties akcijā “Laimes koki” un iestādīt vai iesēt savu koku, kas kļūtu par ieguldījumu pasaules ekosistēmas atjaunošanā un padarītu Latviju skaistāku un zaļāku. Tāpat ikviens talkot gribētājs var piedalīties kādā no sakopšanas talkām – piejūras sakopšanas talkā Vecāķos (Rīga), kādā no Engures pagasta talkām vai kopā ar Latvijas Paralimpisko komiteju labiekārtot teritoriju Bišumuižā. 

Jāpiebilst, ka Jelgavā pēc Jelgavas pašvaldības iniciatīvas jau pirms Pasaules talkas – 14. septembrī, Jāņa Čakstes 163. dzimšanas dienā, pie J. Čakstes pieminekļa, godinot Latvijas pirmo Valsts prezidentu un Valsts prezidenta institūciju, iestādīti ozoli, veidojot Prezidentu skvēru. Prezidentu skvēra ozolu stādīšanā piedalījās bijušie prezidenti un viņu dzimtas pārstāvji. Skvērā pie J. Čakstes pieminekļa katram Latvijas Valsts prezidentam iestādīts ozols.

Foto: Jelgava.lv un publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.