Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pēc divu gadu pārtraukuma notiks skolēnu sporta un prāta spēles “Zelta Zivtiņas čempionāts”

Pēc divu gadu pārtraukuma šopavasar atkal notiks bērnu un jauniešu festivāls “Zelta Zivtiņas čempionāts”. Čempionāts savu 16. sezonu atklāj ar moto “Ko nevar viens, var visa klase!”, aicinot skolēnus aizdomāties par to, cik nozīmīgi ir iestāties par Latvijai un pasaulei svarīgiem jautājumiem – sākot no zaļā dzīvesveida un dabas aizsardzības, beidzot ar dzimumu līdztiesību un aktīvu līdzdalību dažādos sabiedriskajos un politiskajos procesos, lai veidotu ilgtspējīgu sabiedrību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pandēmijas dēļ pēdējie divi “Zelta Zivtiņas čempionāti” norisinājās savādākā formātā, liekot uzsvaru uz ģimeņu stiprināšanu un vienotību. Šogad ar prieku atgriežamies pie čempionāta, kādu to ir iepazinuši vairāk nekā viens miljons skolēnu, skolotāju, vecāku, atbalstītāju un organizatoru čempionāta iepriekšējos piecpadsmit norises gados. “Zelta Zivtiņas čempionāts” ir sociālā iniciatīva, kas ir lieliska platforma, kurā bērniem un jauniešiem parādīt, cik svarīga ir vienota un saliedēta komanda, cik  būtiski ir veicināt un attīstīt līderu prasmes, kā arī stiprināt tās vērtības, kas svarīgas demokrātiskai un ilgtspējīgai sabiedrībai. Iedrošināt jauniešus domāt un iestāties par šīm vērtībām un apzināties spēcīgas, vienotas komandas lomu ir īpaši būtiski pašreizējos apstākļos,” saka “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

“Zelta Zivtiņas čempionāts” ir paredzēts klašu komandām no 5. līdz 12. klasei, un šogad tas norisināsies trīs posmos – pieteikšanās, pusfinālā un finālā. Pieteikšanās posms sākās 22. martā, un, lai tajā piedalītos, skolēniem ir jāreģistrē sava klase www.zzcempionats.lv un jāizpilda mājasdarbs līdz 4. aprīlim pulksten 23.59. Šogad mājasdarbs būs klasēm atrast, kas ir klases kolektīva īpašā lieta un vērtība, par kuru viņi ir gatavi iestāties un pielikt pūles, lai to realizētu. Mājasdarbu veiksmīgi izpildījušās klases turpinās dalību digitālā Pusfinālā, kurā, paveicot dažādus uzdevumus, krās punktus, lai nokļūtu klātienes fināla sacensībās.

Šogad pirmo reizi “Zelta Zivtiņas čempionāta” Fināls noritēs citādāk, jo tā organizētāji ir ņēmuši vērā Covid-19 situāciju, parūpējoties par pēc iespējas veselībai drošāku veidu, kā bērniem un jauniešiem sarūpēt aizraujošas sacīkstes klātienē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fināls norisināsies trīs nedēļu garumā no 9. līdz 27. maijam, Siguldā Svētku laukumā sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldības domi uzbūvējot unikālu “Zelta Zivtiņas čempionāta” pilsētiņu. Finālā pulcēsies ap 3600 skolēnu jeb 120 spēcīgākās un radošākās klases no visas Latvijas, un sacensības norisināsies starp komandām 5.-6. klašu, 7.-9. un 10.-12. klašu grupā. Katra finālā iekļuvusī klase Siguldā ieradīsies iepriekš noteiktā laikā, lai pierādītu klases vienotību un vērtību izpratni, risinot dažādus uzdevumus.

Plašāka informācija par pieteikšanos spēlēm un “Zelta Zivtiņas čempionāta” 16. sezonas mājasdarbu pieejama: www.zzcempionats.lv.

Šajā sezonā “Zelta Zivtiņas čempionāts” tapis plecu pie pleca ar sadarbības partneriem – “Sadales tīklu”, “SEB banku” un galveno čempionāta rīkotāju un atbalstītāju – “Tele2”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Zelta Zivtiņas čempionāts” ir lielākais ikgadējais skolēnu notikums Latvijā. 2019. gada sezonā, kad pandēmijas dēļ pēdējo reizi norisinājās “Zelta Zivtiņas čempionāts”, tas pulcēja vairāk nekā 30 000 dalībnieku no visiem Latvijas novadiem. Prāta un sporta spēles “Zelta Zivtiņas čempionāts” tiek rīkotas jau 16.gadu.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.