Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Personīgo finanšu pārvaldība: 5 noderīgi padomi

Pārliecība par to, ka ir pietiekami daudz līdzekļu, lai segtu aktuālos un arī nākotnes izdevumus, ir viens no veidiem kā justies finansiāli droši. Tas ir arī viens no iemesliem, kādēļ daudzi veido uzkrājumu un rūpīgi seko līdzi savai finanšu plūsmai. Raksta turpinājumā tiek uzskaitīti 5 padomi, kas palīdzēs justies finansiāli droši.

Izveidojiet budžeta plānu

Sākumā uzskaitiet savus ienākumus. Gadījumā ja tie ir mainīgi, ieteicams ņemt vidējo rādītāju noteiktā laika griezumā, piemēram, pusgada laikā. Pēc tam salīdziniet ienākumus ar izdevumiem par tādu pašu periodu, šādi aprēķini ļaus izvērtēt savas iespējas un vajadzības.

Protams, ne vienmēr var atcerēties visus savus tēriņus, tāpēc ir ieteicams pirms budžeta plānošanas veikt padziļinātu izpēti – ilgāku laika posmu atzīmējot visus savus izdevumus. Tādējādi būs skaidrs priekšstatu par kopējiem naudas tērēšanas paradumiem.

Tērējiet mazāk, samazinot ikdienas izmaksas

Apsveriet, kādus ikdienas tēriņus iespējams samazināt. Piemēram, ņemot līdzi uz darbu iepriekš sagatavotas pusdienas, izvēloties izdevīgāku mobilo sakaru tarifa plānu vai dodot priekšroku budžetam draudzīgākām izklaidēm.

Atrodiet veidus, kā samazināt kredītu izmaksas

Ja Jums ir aktīvas kredītsaistības, to ātrākai atmaksai ir jābūt prioritātei. Bet, kad ir vairākas saistības, vispirms ir jākoncentrējas uz aizdevumu ar visaugstāko procentu likmi un lielāko maksājumu.

Noderīga ir arī kredītu apvienošana, kas sniedz iespēju vairākus aizdevumus apvienot vienā. Būtiska šīs opcijas priekšrocība ir ērtums, jo turpmāk vairāku ikmēneša kredītmaksājumu vietā būs jāveic tikai viens. Turklāt, tā kā kredītu apvienošana paredz jauna līguma slēgšanu, ir iespēja samazināt procentu likmi, pārskatīt maksājumu grafiku un citas nianses.

Izvirziet finanšu mērķus

Uzskaitiet savus finanšu mērķus un, ņemot vērā savas iespējas, aprēķiniet, cik ilgā laikā šo mērķi sasniegsiet. Veidojot uzkrājumu, ir svarīga tā regularitāte. Ir iespējams pieslēgt regulāro maksājumu, kur neliela summa katru mēnesi tiks uzskaitīta uzkrājumam. Tādējādi Jūs nemanīsiet šos atskaitījumus, bet gada laikā uzkrāsiet nepieciešamo naudas summu.

Ja nepieciešams – jautājiet padomu speciālistam

Lai tikt skaidrībā ar finansiālo situāciju, iespējams vērsties arī pie finanšu eksperta, kurš sniegs noderīgus padomus un palīdzēs pieņemt pārdomātus lēmumus. Šāda konsultācija var būt noderīga gan gadījumā, kad rodas sarežģīta finansiālā situācija, gan arī vēloties uzlabot esošo.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.