Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Sagaidot trešo bērniņu, īpašu Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienības apsveikumu saņems aptuveni 3000 māmiņas

Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība sveic māmiņas Jelgavas slimnīcā

Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība Jēkabpils, Valmieras, Kuldīgas, Jelgavas un Dobeles slimnīcu dzemdību nodaļās jau sarūpējusi īpašu apsveikumu tām māmiņām, kuras šogad sagaida trešo bērniņu ģimenē, informē Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība šādi iecerējusi izveidot sadarbību ar 17 Latvijas slimnīcām, kurās ir dzemdību nodaļas un līdz gada nogalei apsveikt aptuveni 3000 daudzbērnu māmiņas, tā katrai pasakot paldies par drosmi un uzņēmību. Reizē ar praktiski noderīgām lietām katra māmiņa saņem arī informāciju par iespēju turpmāk iegūt dažāda veida valsts un pašvaldības atbalstu, kā arī tiek informēta par pieejamajām daudzbērnu ģimenes aizstāvības iespējām.

“Esam gandarīti, ka uzrunāto Latvijas slimnīcu vadība ir ļoti pretimnākoša un izprot mūsu veidotās akcijas nozīmi daudzbērnu ģimeņu un Latvijas sabiedrības kopumā stiprināšanā. Latvijā kā trešie mazuļi savām māmiņām gadā vidēji piedzimst 18% no visiem jaundzimušajiem. Eiropas Savienības valstu vidū tas ir labs rādītājs, lai gan jāatzīmē, ka Latvijā arvien sarūk vidējais bērnu skaits ģimenē. Šobrīd summārais dzimstības koeficients valstī ir 1,55, kas stipri atpaliek no minimālā nepieciešamā dzimstības līmeņa – 2,1 bērns uz vienu sievieti, lai nodrošinātu paaudžu nomaiņu.

Tādēļ katra māmiņa, kura uzdrošinās laist pasaulē trešo un katru nākamo mazuli, ir īpaši atbalstāma! Esam pārliecinājušies, ka daudzām māmiņām, iegūstot daudzbērnu vecāka statusu, būtu nepieciešama plašāka informācija par valsts un pašvaldību atbalstu, kas tām kļūst pieejams līdz ar trešā bērniņa piedzimšanu, tāpēc arī informēšana par dažādām pieejamajām iespējām ir ārkārtīgi būtiska!” uzsver Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienības valdes priekšsēdētāja Elīna Treija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daudzbērnu ģimenes aizvien ir arī viena no sociālām grupām, kas pakļauta augstam nabadzības un sociālās atstumtības riskam, piebilst E.Treija: “Daudzbērnu ģimeņu interešu aizstāvībai ir nepieciešama aktīva, reģionāli plaša kustība, tādēļ  Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība ar šiem apsveikumiem un informēšanas kampaņu vēlas iedrošināt ģimenes pievienoties 3+ kustībai – iesaistīties esošajās vai veidot jaunas biedrības, jo tikai organizēti ir iespēja virzīt kopīgas iniciatīvas un panākt paliekošus uzlabojumus ģimenēm. Svarīgi, lai nevalstisko sektoru nedaudz, bet pastāvīgi atbalstītu valsts un pašvaldība, jo aktīva pilsoniskā sabiedrība ir lojālāka pret savu valsti un novadu, tādēļ ļoti novērtējam Sabiedrības integrācijas fonda izveidoto ģimeņu organizāciju kapacitātes atbalsta programmu.”

“Būt par daudzbērnu jeb Latvijas Goda ģimeni, manuprāt, ir īpašs prestižs – šis statuss sabiedrībā nostiprinās arvien pārliecinošāk! Man ir prieks, par katru jauno Latvijas Goda ģimenes saimes dalībnieku un fakts, ka mūsu valstī gandrīz katrs piektais dzimušais bērns ir kā trešais bērns ģimenē, iepriecina īpaši. Kuplo ģimeņu skaits aug, un aug arī atbalsts Goda ģimenēm – ir patīkami, ka to atzinīgi novērtē paši vecāki. Ar šādu sirsnīgu akciju mēs pamatā apliecinām savu cieņpilno attieksmi. Kā zināms, viss labais iesākas ar attieksmi – personiski, ģimeniski, sabiedriski un valstiski,” pauž Sadarbības platformas “Demogrāfisko lietu centra” vadītājs un Sabiedrības integrācijas fonda padomes loceklis Imants Parādnieks.

Māmiņu, kuras sagaida trešo mazuli, godināšana ir viena no Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienības īstenotajām aktivitātēm, lai pakāpeniski veidotu lielāku sabiedrības un likumdevēju izpratni par daudzbērnu ģimeņu nozīmīgumu un ietekmi uz Latvijas valsts attīstību un ilgtspēju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība šo akciju ir aizsākusi ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” atbalstu, taču turpinās daļēji novirzot Sabiedrības integrācijas fonda līdzfinansēto projektu līdzekļus, kā arī pateicoties tādu privāto uzņēmēju atbalstam kā SIA “Centrālā laboratorija”, AS “Veselības centru apvienība”, “Fondam “Tavs atbalsts”, Somijas farmācijas uzņēmumam “Vitabalans”, Lietuvas uzņēmumam “Aromama”, TinyBaby.lv, Ieliecmaisā.lv. Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība priecāsies, ja atsauksies vēl uzņēmēji, kuri vēlas papildināt apsveikuma simbolisko dāvaniņu klāstu.

Lielāko pilsētu dzemdību nodaļās kā trešie mazuļi ģimenē katru mēnesi vidēji piedzimst 10 – 15 bērni, mazākajās aptuveni 7-8 bērni, bet Rīgas Dzemdību namā tie ir vidēji 90 mazuļi mēnesī. Līdz 2022. gada vidum Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība plāno uzsākt kampaņu visās Latvijas dzemdību nodaļās, lai līdz gada beigām katrai māmiņai, kura pasaulē sagaidīs trešo bērniņu, dāvātu apvienības un kampaņas atbalstošo uzņēmēja dāvanu, kā arī īpašā bukletā apkopotu informāciju par dažādām atbalsta iespējām.

Foto: Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība

Māmiņu sveikšana Dobeles slimnīcā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.