
Pēc mēneša, 22. februārī, Jelgavas sporta hallē norisināsies Latvijas ziemas čempionāts airēšanā, kurā dalībnieki sacentīsies uz airēšanas ergometra “Concept 2”, informē Jelgavas Sporta servisa centrs
Sacensības sāksies pulksten 11, un dalībnieku starti tiks organizēti pēc distances garuma. Vispirms startēs visas grupas, kuru dalībnieki airēs 500 metru distanci. Apmēram pulksten 11:50 sāks startēt grupas, kuru dalībniekiem jāairē 1000 metri, bet apmēram pulksten 13:15 sāks startēt tie, kuriem jāairē 2000 metri.
Tam sekos šī čempionāta jaunievedums – komandu starti. “Dalībnieki varēs sacensties ģimeņu grupā, kurā jāpiedalās vienam pieaugušajam un vienam bērnam, un komandu grupā, kurā jāpiedalās trīs vīriešiem un vienai sievietei bez vecuma un svara ierobežojumiem. Komandas dalībnieki startēs reizē, katrs uz sava trenažiera, un laiks tiks fiksēts tad, kad pa visiem kopā būs veikta attiecīgā garuma distance,” stāsta Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) airēšanas trenere Agita Zātiņa.
Trenere neslēpj, ka ģimeņu braucieni ir “nošpikoti” no lietuviešiem, un mērķis ir ļaut vecākiem izmēģināt, ar ko nodarbojas bērni.
Pieteikt dalību sacensībām var līdz 18. februāra pulksten 23:59 tiešsaistē Latvijas Airēšanas federācijas tīmekļvietnē. Jelgavu pārstāvēs apmēram 35 sportisti.
Sacensības aicināti apmeklēt arī skatītāji, turklāt ieeja ir bez maksas.
Čempionātu organizē Latvijas Airēšanas federācija sadarbībā ar Jelgavas Sporta servisa centru un Jelgavas BJSS.